account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Alergolog online – umów się na konsultację!

Wizyta u alergologa online umożliwia szybkie i łatwe uzyskanie pomocy w przypadku terapii większości postaci alergii. Podczas konsultacji online lekarz może zaplanować dalszą diagnostykę lub wprowadzić odpowiednie leczenie, np. wystawić skierowanie na niezbędne badania, receptę czy zwolnienie lekarskie.

Umów się na teleporadę
Alergolog online
już od99 zł
Umów się do alergologa online

Wybierz termin i umów e-wizytę

Jeżeli zauważysz u siebie objawy alergii, możesz skorzystać z e-wizyty u alergologa. Dzięki teleporadzie ominiesz kolejki w stacjonarnych placówkach i uzyskasz pomoc bez konieczności wychodzenia z domu. Alergia to choroba przewlekła, a konsultacje online dają możliwość łatwiejszej kontroli przebiegu tego typu schorzeń i postępów terapii. W wielu przypadkach pozwalają oszczędzić czas, a także ograniczyć dodatkowe koszty czy rozwiązać problem trudnego dojazdu. Umów telekonsultację, a nasz lekarz specjalista skontaktuje się z Tobą nawet w ciągu godziny.

Umów teleporadę
Z jakimi objawami do alergologa

W czym może pomóc alergolog online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty i e-zwolnienia

Alergologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób wynikających z nadwrażliwości na substancje uczulające, czyli alergeny. W przypadku pacjentów z alergią czynniki, które u osób zdrowych pozostają neutralne dla organizmu, wywołują reakcję w obrębie różnych układów i narządów.

Przebieg schorzeń o podłożu nadwrażliwości bardzo różni się w zależności od rodzaju alergenu, zajętych układów, pory roku czy czynników środowiskowych, na które narażony jest chory. Zgłaszane objawy mogą ograniczać się do jednego narządu, jednak najczęściej dotyczą kilku z nich. Dodatkowo przebieg alergii może zmieniać się wraz z wiekiem, dlatego tak istotne jest, by chory pozostawał pod kontrolą alergologa.

Do najczęstszych objawów, które towarzyszą chorobom o podłożu alergicznym, należą m.in.:

 • świąd i zmiany skórne, np. wyprysk w atopowym zapaleniu skóry lub bąble w przebiegu pokrzywki;

 • wyciek wodnistej wydzieliny z nosa i napadowe kichanie przy alergicznym nieżycie nosa;

 • obrzęk powiek, łzawienie oraz świąd i zaczerwienienie spojówek w przebiegu alergicznych chorób oczu;

 • kaszel, świsty i duszność, np. w przebiegu astmy atopowej i anafilaksji;

 • biegunka, zmiany skórne w alergiach pokarmowych.

W zależności od momentu wystąpienia oznak alergii, a także czasu jej trwania można wyróżnić:

 • alergie sezonowe, które dotyczą zwykle pyłków i pojawiają się w sezonie pylenia roślin lub

 • alergie całoroczne, odnoszące się do alergenów stale obecnych w otoczeniu, np. roztoczy kurzu domowego.

Podczas konsultacji online lekarz może zaplanować dalszą diagnostykę lub wprowadzić odpowiednie leczenie, np. wystawić skierowanie na niezbędne badania, receptę czy zwolnienie.

Wizyta online u alergologa – jak to działa?

W ramach konsultacji online alergolog ma możliwość zebrania pełnego wywiadu lekarskiego ze szczególnym uwzględnieniem zgłaszanych objawów, przebiegu choroby oraz występowania czynników ryzyka u chorego i jego bliskich.

Do e-wizyty warto przygotować i zapisać:

 • numer PESEL – będzie on konieczny w razie potrzeby wystawienia e-recepty lub e-zwolnienia

 • listę leków, które przyjmujesz na stałe wraz z dawkowaniem

 • datę wystąpienia pierwszych objawów, które Cię zaniepokoiły

 • objawy towarzyszące, np. osłabienie organizmu, senność, problemy z oczami (np. łzawienie lub uczucie suchości)

 • okoliczności ewentualnego nasilania się lub ustępowania objawów, np. ból brzucha lub wysypka po zjedzeniu konkretnego składnika, katar sienny nasilający się o poranku, wykwit skórny po zetknięciu skóry, np. z wełną

 • przypomnij sobie także, czy wśród Twoich najbliższych zdarzały się podobne problemy lub występują alergie, a jeśli tak, jakie

Alergolog online
 • Godzina teleporada

  Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.

 • Opłać telekonsultację

  Zarejestruj się i opłać konsultację.

 • Teleporada

  Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.

 • Zalecenia

  Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.

Alergolog online

Dlaczego warto skorzystać z wizyty online?

Konsultacje alergologiczne online ułatwiają proces leczenia alergii, ponieważ umożliwiają wygodny i szybki kontakt ze specjalistą. Dużą część problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci, udaje się rozwiązać już podczas teleporady. Alergie należą do chorób przewlekłych, dlatego pacjenci muszą pozostawać pod opieką specjalisty przez wiele lat, a często do końca życia. Konsultacje online ułatwiają kontrolę nad przebiegiem schorzenia i postępami terapii.

Zalety telemedycyny

 • Bez kolejek i dojazdów

  Unikasz kolejek i dojazdów

 • Konsultacja nawet w ciągu godziny

  Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny

 • Bez skierowania

  Masz dostęp do specjalistów bez skierowań

 • Cena

  Cena e-wizyty już od 79 zł

Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online

Cudowna obsługa klienta

"Lekarz M. to świetny specjalista, lekarz o wysokim poziomie empatii i kultury osobistej."

M.K.

Wszystko jest bardzo profesjonalne

"Szybko, sprawnie i miło! Łatwość płatności przez Blik i komfort kontaktu z pozytywnymi pracownikami. Gorąco polecam!"

M.

Bez uwag.

"Pani doktor była bardzo pomocna i kompetentna."

A.

Często zadawane pytania

Podczas konsultacji alergologicznej online specjalista zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób rozwijających się na podłożu nadwrażliwości na substancje uczulające. Lekarz może wówczas zebrać pełen wywiad z pacjentem, zlecić niezbędne badania, a także zaplanować leczenie oraz wystawić konieczne dokumenty, np. e-receptę, e-skierowanie i zwolnienie lekarskie.

Alergolog zajmuje się leczeniem wielu chorób, takich jak:

 • astma;

 • alergiczny nieżyt nosa i spojówek;

 • atopowe zapalenie skóry;

 • niektóre postaci pokrzywki i obrzęku naczynioruchowego;

 • alergie na jad owadów czy leki;

 • kontaktowe zapalenie skóry.

Tak, podczas konsultacji online lekarz ma prawo wystawić zarówno e-receptę, jak i e-zwolnienie. Teleporada jest bowiem równoznaczna z wizytą lekarską. E-receptę możesz znaleźć na swoim koncie w Portalu Pacjenta od razu po zakończeniu konsultacji. Zwolnienie lekarskie zostanie natomiast wysłane do Twojego pracodawcy w ciągu 24–72 godzin.

Podczas konsultacji u alergologa, w tym także porady online, lekarz może zlecić badania, które mają na celu potwierdzenie alergicznego pochodzenia dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta. Co więcej, specjalistyczne testy pomagają określić przyczynę występowania objawów. Obraz choroby może zmieniać się wraz z wiekiem lub pod wpływem czynników środowiskowych. Z tego powodu diagnostyka nadwrażliwości zwykle obejmuje szeroki panel badań. Należą do nich m.in.:

 • badania laboratoryjne, np. całkowite stężenie przeciwciał w klasie IgE, tryptazy i histaminy w surowicy krwi oraz poziom eozynofilów we krwi i w wydzielinach;

 • testy skórne, w tym testy punktowe i śródskórne oraz płatkowe;

 • próby prowokacyjne, które pozwalają na zbadanie reakcji organizmu podczas kontrolowanego narażenia pacjenta na kontakt z alergenem;

 • badanie cytologiczne wymazu z nosa.

Tak, na naszej stronie znajdziesz lekarzy alergologów, którzy udzielają konsultacji także w weekendy. Dzięki temu pacjenci mają możliwość otrzymania szybkiej pomocy w dogodnym dla siebie terminie.

Koszt konsultacji online u alergologa za pośrednictwem welbi.pl zaczyna się od 99 zł.

Wizytę online u alergologa możesz opłacić z góry za pomocą bankowości internetowej, np. BLIKA lub szybkiego przelewu DotPay.

W ramach konsultacji online alergolog ma możliwość zebrania pełnego wywiadu lekarskiego ze szczególnym uwzględnieniem zgłaszanych objawów, przebiegu choroby oraz występowania czynników ryzyka u chorego i jego bliskich. Lekarz może zlecić odpowiednie badania, a także omówić ich wyniki. Często uzyskane na tym etapie informacje pozwalają na postawienie diagnozy i ustalenie stosownego leczenia. Podczas teleporady lekarz ma prawo do wystawienia skierowania na niezbędne badania lub konsultację u innego specjalisty. Może wypisać e-recepty, aby rozpocząć lub kontynuować ustalony plan leczenia.

Przygotowanie do konsultacji u alergologa online może różnić się w zależności od tego, czy jest to Twoja pierwsza wizyta, czy też kontynuacja leczenia. Znaczenie ma też rodzaj alergii.

Warto, abyś przed konsultacją się zastanowił, o co chcesz zapytać lekarza, i spisał najbardziej nurtujące Cię kwestie. Pomoże to opanować zdenerwowanie i sprawi, że nie zapomnisz omówić ze specjalistą żadnego ze swoich problemów.

Dowiedz się więcej o konsultacjach lekarskich

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

 • facebook logo
 • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.