Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Bactrim – wskazania do stosowania leku

Prawdopodobnie mam zapalenie migdałków. Czy mogę zastosować Bactrim? Czy dawka 400 mg dwa razy dziennie jest wystarczająca?

Odpowiedź

Bactrim stosuje się przy zakażeniach bakteryjnych wrażliwych na dane antybiotyki. W przypadku infekcji gardła należy w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który Panią zbada, jak również określi wskazania do antybiotykoterapii. Antybiotyk nie zawsze jest pożądany, a Bactrim niekoniecznie jest antybiotykiem pierwszego wyboru na zapalenie gardła. O zasadności, dawkowaniu i konieczności leczenia antybiotykiem decyduje lekarz prowadzący.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.