2 miesiące temu

Bromergon a owulacja – wpływ leku na zaburzenia cyklu miesiączkowego

Przeczytałam, że lek o nazwie bromergon może wpłynąć na wystąpienie owulacji. Od długiego czasu staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Wstępna diagnoza lekarza prowadzącego wskazała na zespół policystycznych jajników. Podobno cykle mogą u mnie przebiegać bez owulacji. Czy zastosowanie tego leku byłoby korzystne?

Odpowiedź

Bromergon jest lekiem hamującym wydzielanie prolaktyny, dlatego też może być zastosowany w celu łagodzenia objawów zespołu policystycznych jajników i przywrócenia cyklu miesiączkowego. Jednak o zasadności włączenia jakiegokolwiek leczenia decyduje lekarz prowadzący. Bromergon jest farmaceutykiem dostępnym na receptę, nie można stosować go bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Po wykonaniu pełnej diagnostyki specjalista podejmie decyzję co do ewentualnego leczenia bądź metod wspomaganego rozrodu.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.