Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Brzuch

Płaski brzuch to marzenie wielu osób. Warto jednak pamiętać o tym, że aby uzyskać oczekiwany efekt, konieczne jest systematyczne wykonywanie określonych ćwiczeń, a także pilnowanie zdrowej i lekkiej diety. Niestety wiele uzależnione jest również od czynników genetycznych. Dowiedz się, jak można uzyskać płaski brzuch oraz wrócić do kondycji sprzed ciąży.

Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta

Osoby, które mogą pochwalić się płaskim brzuchem, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że taki stan wymaga dyscypliny, w tym przede wszystkim stosowania lekkiej diety oraz systematycznych treningów fizycznych. Podpowiadamy, jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha są najlepsze i najefektywniejsze. Dowiesz się, jak prawidłowo robić brzuszki, aby wysmuklić niechciane boczki i wzmocnić mięśnie proste i skośne, a także jak dbać o brzuch po ciąży i szybko wrócić do swojej dawnej sylwetki.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczenia rzeźbiące brzuch muszą być wykonywane nie tylko systematycznie, ale także dokładnie. Poszukaj takiej formy ruchu, która odpowiada Ci najbardziej i nie znudzi się po tygodniu. Kochasz taniec? Pomyśl o lekcjach tańca brzucha, które nie tylko zadbają o dobrą kondycję mięśni, ale i pozwolą na relaks po długim dniu pracy. Wolisz tradycyjne metody? Naucz się poprawnie wykonywać brzuszki. Zacznij od kilku powtórzeń i z czasem zwiększ ich liczbę. Już po kilku tygodniach zobaczysz dużą różnicę.

Najnowsze

bol-brzucha-jakie-sa-rodzaje-i-przyczyny-jak-leczyc
Zdrowie
1 min.
Jakie mogą być przyczyny bólu brzucha?
Angelika Janowicz17.05.2021
Ad

Polecane

brzuch-po-ciazy-jak-wyglada-jak-go-zgubic
Zdrowie
2 min.
Brzuch po ciąży - jak wygląda? Jak go zgubić?
30.10.2021
taniec-brzucha-jakie-daje-efekty-co-warto-wiedziec
Fitness
1 min.
Taniec brzucha - jakie daje efekty? Co warto wiedzieć?
31.10.2021
bol-brzucha-a-helicobacter-pylori-jakie-objawy-moga-wskazywac-na-zakazenie
Zdrowie
1 min.
Ból brzucha a Helicobacter Pylori: jakie objawy mogą wskazywać na zakażenie?
30.11.2021
polip-hiperplastyczny-co-to-jest
Zdrowie
1 min.
Co to jest polip hiperplastyczny? Czy jest groźny?
14.03.2022
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.