Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Budyń dla rocznego dziecka – jak go przygotować?

Nie jestem pewna, czy budyń dla rocznego dziecka jest dobrym pomysłem. Czy można go podawać? Jak najlepiej go przygotować?

Odpowiedź

Nie ma przeciwwskazań ku temu, by podać budyń rocznemu dziecku. Zrobienie tego deseru wcale nie wymaga dużego nakładu czasu i pracy, a jednocześnie można przyrządzić go tylko z tych niezbędnych składników i kontrolować ilość zawartych w nim cukrów. Budyń przygotujesz na bazie mleka, żółtka i mąki ziemniaczanej. Trochę słodyczy dodadzą mu np. suszone daktyle czy syrop klonowy. Można też zrezygnować z takich dodatków, zwłaszcza jeśli budyń będzie spożywany w towarzystwie owoców. Spożycie mleka krowiego powyżej 12. miesiąca życia zgodnie z aktualnym Stanowiskiem PTGHiŻD nie powinno przekraczać 500 ml dziennie.

Agnieszka Falborska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.