account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Chirurg online – kiedy skorzystać z e-konsultacji?

Konsultacja z chirurgiem online przez Welbi.pl to możliwość otrzymania specjalistycznej porady o wybranej porze dnia. Bez wychodzenia z domu skonsultujesz swoje dolegliwości i wątpliwości, poprosisz o e-receptę i e-zwolnienie. Chirurg online ma również możliwość wystawienia e-skierowania.

Umów się na teleporadę
Chirurg online - umów się na teleporadę
już od99 zł
Umów teleporadę u chirurga

Wybierz termin i umów wizytę

Chirurgia jest szeroką specjalizacją, zajmującą się leczeniem wielu schorzeń. Chirurg ma rozległą wiedzę z zakresu leczenia tkanek miękkich i twardych. Chociaż pierwszym skojarzeniem dotyczącym pracy chirurga jest blok operacyjny, lekarz o tej specjalizacji prowadzi również konsultacje lekarskie, może wdrożyć leczenie zachowawcze.

Jeśli Twój przypadek wymaga konsultacji chirurgicznej, a kolejki w placówkach stacjonarnych są zbyt długie, możesz umówić e-wizytę. To szybki i wygodny sposób, aby omówić z chirurgiem swoje objawy.

Umów e-wizytę
Chirurg online - kiedy warto umówić e-wizytę?

Chirurg online – w jakich sytuacjach może Ci pomóc?

Porady chirurga online warto zasięgnąć w przypadku planowanej operacji w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących jej przebiegu, wskazówek odnośnie do rekonwalescencji, postępowania pooperacyjnego czy poznania możliwych powikłań. Szerokie kompetencje chirurga sprawiają, że współpracuje on ze specjalistami innych specjalizacji, m.in.: gastroenterologii, ortopedii, onkologii, kardiochirurgii, neurologii, dermatologii, pulmonologii, proktologii, ginekologii.

Kiedy warto zasięgnąć porady chirurga online:

 • jeśli masz zaplanowany zabieg i chcesz dowiedzieć się więcej o jego przebiegu,

 • po przebytym zabiegu lub operacji masz pytania o rekonwalescencję,

 • chcesz skonsultować wyniki badań,

 • na Twoim ciele pojawiły się zmiany, np. skórne, które budzą Twój niepokój,

 • chcesz pozbyć się blizn lub znamion,

 • potrzebujesz skierowanie na USG Dopplera.

Wizyta online u chirurga – jak to działa?

Konsultacja z chirurgiem online to przede wszystkim możliwość uzyskania specjalistycznej porady w krótkim czasie. Tę formę kontaktu szczególnie docenią pacjenci, którzy z różnych przyczyn nie mogą osobiście stawić się w gabinecie lekarskim lub ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do specjalisty.

Do e-wizyty warto także przygotować i zapisać:

 • numer PESEL – będzie on konieczny w razie potrzeby wystawienia e-recepty lub e-zwolnienia

 • listę leków, które przyjmujesz na stałe wraz z dawkowaniem

 • datę wystąpienia pierwszych objawów, które Cię zaniepokoiły

 • objawy towarzyszące, np. jeśli masz szwy, wszystkie zmiany wokół rany

 • okoliczności ewentualnego nasilania się lub ustępowania objawów, np. jeśli odczuwasz ból pooperacyjny, masz podwyższoną temperaturę

Jak się przygotować do e-wizyty u chirurga online?
 • Godzina teleporada

  Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.

 • Opłać telekonsultację

  Zarejestruj się i opłać konsultację.

 • Teleporada

  Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.

 • Zalecenia

  Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.

Zalety telemedycyny

Dlaczego warto skorzystać z wizyty online? Poznaj 5 powodów

1. Wygoda

Nie musisz przemieszczać się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Szczególnie, jeśli do lekarza wybierasz się wyłącznie po receptę, skierowanie lub chcesz z nim omówić wyniki badań, docenisz tę formę kontaktu.

2. Oszczędność czasu

Telewizytę odbędziesz w domowym zaciszu i umówisz ją w kilka minut – bez kolejek i dojazdów.

3. Bezpieczeństwo

Jeśli nie chcesz stać w kolejce z innymi chorymi, rozważ telewizytę. Unikniesz w ten sposób ryzyka zakażenia się zarazkami, których może być pełno w poczekalni.

4. E-wizyta jeszcze tego samego dnia

Możesz skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przez całą dobę, a także w niedzielę i święta. A co najważniejsze – możesz połączyć się z lekarzem nawet w ciągu godziny!

5. Stały monitoring zdrowia

E-wizyty to komfortowy sposób, aby monitorować choroby przewlekłe, np. cukrzycę. Umożliwia uzyskanie szybkiej porady lub recepty online na leki przyjmowane na stałe. Pamiętaj tylko, aby przed wizytą przygotować dokumentację medyczną z historią twojej choroby.

Zalety telemedycyny

 • Bez kolejek i dojazdów

  Unikasz kolejek i dojazdów

 • Konsultacja nawet w ciągu godziny

  Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny

 • Bez skierowania

  Masz dostęp do specjalistów bez skierowań

 • Cena

  Cena e-wizyty już od 79 zł

Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online

Szybko otrzymałam e-receptę

"Po zgłoszeniu lekarz oddzwonił po 45 minutach, po przedstawieniu wyników dostałam e-receptę na antybiotyk SMSem. Bardzo wygodnie i profesjonalnie."

A.

Cudowna obsługa klienta

"Lekarz M. to świetny specjalista, lekarz o wysokim poziomie empatii i kultury osobistej."

M.K.

Bez uwag.

"Pani doktor była bardzo pomocna i kompetentna."

A.

Często zadawane pytania

Najpopularniejsze problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci, to m.in.: usuwanie wyrostka robaczkowego, usuwanie pęcherzyka żółciowego, przepuklina. Chociaż chirurgia głównie opiera się na leczeniu operacyjnym, do specjalisty można zwrócić się również w celu konsultacji w następujących przypadkach: różnego rodzaju oparzenia, żylaki, zmiany tkanek miękkich i twardych, owrzodzenia, choroby odbytu, schorzenia układu moczowego, choroby nerek, choroby płuc, schorzenia układu pokarmowego.

Za pośrednictwem Welbi.pl możesz umówić się na konsultację z chirurgiem bez skierowania.

Tak. W ramach konsultacji online chirurg może wystawić e-receptę, a jeśli stan pacjenta wymaga pozostania w domu w celu rekonwalescencji, może on otrzymać również e-zwolnienie z pracy. Kod do e-recepty wysyłany jest SMS-em, a tzw. L4 automatycznie przekazywane do ZUS-u i do pracodawcy.

Tak. Jeśli zgłaszane przez pacjenta objawy wymagają przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki, chirurg może wystawić skierowanie na badania obrazowe lub do szpitala.

Konsultacja z chirurgiem odbywa się za pomocą telefonu. Lekarz dzwoni do pacjenta w umówionym czasie na podany w zgłoszeniu numer.

Porada chirurga online przebiega zdalnie i ma formę rozmowy telefonicznej. Lekarz nie ma możliwości obejrzenia pacjenta i przeprowadzenia badania fizykalnego, dlatego bardzo ważne jest udzielenie jak najbardziej rzetelnych i wyczerpujących informacji dotyczących stanu zdrowia i samopoczucia. Odczuwane dolegliwości i wszelkie niepokojące symptomy warto przed rozmową spisać na kartce, aby niczego nie pominąć. Bardzo przydatne są również zdjęcia chorego obszaru.

Dowiedz się więcej o konsultacjach lekarskich

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

 • facebook logo
 • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.