Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Spadek masy ciała w ciąży - czy chudnięcie jest szkodliwe?

Czy chudnięcie w ciąży źle wpływa na rozwój dziecka?

Odpowiedź

U części kobiet w pierwszym trymestrze ciąży dochodzi do chudnięcia zamiast do przyrostu masy ciała. Najczęściej wynika to ze współistniejących mdłości i wymiotów, a przy tym z niechęci do spożywania posiłków. W ciąży nie powinno jednak dojść do spadku masy ciała przekraczającego 2 kg, ponieważ może nieść to konsekwencje dla rozwijającego się dziecka. Prawidłowy przyrost masy ciała zależy w dużej mierze od wagi wyjściowej. U kobiet z niskim BMI wskazany jest większy – dodatkowa utrata kilogramów mogłaby niekorzystnie wpływać na rozwój dziecka. Świadome chudnięcie w ciąży może okazać się szkodliwe w związku potencjalnymi niedoborami pokarmowymi.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.