Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Wskazania do stosowania Clotrimazolum

Na skórze pod pachą ponownie pojawił mi się czyrak. W domu mam maść Clotrimazolum. Czy mogę ją stosować na daną zmianę?

Odpowiedź

Clotrimazolum jest związkiem przeciwgrzybiczym. Czyrak natomiast to zapalenie mieszków włosowych wywołane najczęściej przez gronkowiec skórny. Clotrimazolum na zapalenie mieszków włosowych nie jest więc dobrym wyborem. Najlepiej zgłosić się do lekarza celem oceny zmiany, tym bardziej jeśli zapalenie ma nawrotowy charakter. Konieczne może okazać się wdrożenie antybiotykoterapii, które jest jedynym zasadnym leczeniem w przypadku czyraka. Miejscowo można zastosować maść ichtiolową w początkowym etapie zapalenia.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.