2 miesiące temu

Co powinien jeść i pić chory na anginę?

Choruję na anginę. Co powinnam jeść i pić, by złagodzić bolesne objawy choroby?

Odpowiedź

Przy anginie, czyli bolesnym i uciążliwym zapaleniu gardła, bardzo istotna jest odpowiednia dieta. Ze względu na towarzyszącą jej gorączkę trzeba dbać o odpowiednie nawodnienie. Podaż płynów, najlepiej wody, należy zwiększyć o dodatkowy litr dziennie. Większość posiłków powinna być natomiast podawana w półpłynnej postaci, by ułatwić przełykanie.

Żaneta Michalak

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.