Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Agnieszka Falborska 9 miesięcy temu

Rozszerzanie diety – co może jeść 11-miesięczne dziecko?

Początki rozszerzania diety dziecka mam już za sobą, ale nie wiem, czy tak do końca robię to dobrze. Co może jeść 11-miesięczne dziecko? Czy są produkty, których lepiej unikać?

Odpowiedź

W diecie dziecka trzeba zadbać o żelazo, które znajduje się m.in. w mięsie, rybach, produktach zbożowych wzbogacanych żelazem. Jest w niej również miejsce na jajko oraz tłuszcze – te są kluczowe dla rozwoju mózgu. Do tego oczywiście warzywa oraz owoce, przy czym większą uwagę należy poświęcić zachęceniu malucha do spożywania warzyw. Zgodnie ze stanowiskiem PTGHiŻD, niemowlętom i dzieciom do 3 roku życia nie zaleca się podawać podrobów i przetworów mięsnych (takich jak: kiełbasy, wędzonki, konserwy, parówki). Należy unikać dosalania. Dzieciom w tym wieku nie powinno się również podawać miodu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.