Coaching

Słowo coaching odmieniane jest w ostatnich latach przez wszystkie przypadki. Oznacza metodę, wykorzystywaną przede wszystkim w miejscach pracy lub przez indywidualnych interesantów, pozwalającą podnosić swoje kompetencje zawodowe i odnieść sukces. Przeczytaj, kiedy warto skorzystać z pomocy profesjonalnego coacha.

Czym jest coaching?

Słowo coaching wywodzi się od angielskiego słowa oznaczającego ‘woźnicę’ lub ‘dyliżans’. W praktyce mianem coacha określa się osobę mającą określone uprawnienia i doświadczenie, której zadaniem jest kierować i wspierać rozwój osobisty swojego klienta. Taki trener przeprowadza ze swoim podopiecznym rozmowy, na podstawie których określone zostają indywidualne cele i kroki, jakie należy podjąć, tzn. od analizy do zmiany. Z usług coacha często korzystają politycy, biznesmeni oraz osoby, które dopiero planują założyć własną działalność. Coaching jest również często wykorzystywany przez profesjonalnych sportowców, w tym olimpijczyków.

W czym pomaga coaching?

Coaching pozwala na pozbycie się wielu problemów. Piszemy m.in. o:

  • asertywności,

  • niskiej samoocenie,

  • pracoholizmie,

  • mentoringu życiowym i zawodowym,

  • osiągnięciu motywacji,

  • pozbyciu się kompleksów,

  • wypaleniu zawodowym.

Dzięki tekstom dowiesz się więcej na temat coachingu i być może zdecydujesz się na skorzystanie z profesjonalnych usług.

Najnowsze

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.