Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

mężczyzna 30 lat około rok temu

Czy cukier 105 to dużo – rozpoznanie cukrzycy

Moja mama choruje na cukrzycę i od czasu do czasu też sprawdzam sobie cukier na jej glukometrze. Dzisiaj przyrząd pokazał wartość 105. Czy cukier 105 to dużo?

Wartość glikemii przekraczająca normę (100 mg/dl) zawsze wymaga dalszej diagnostyki. Poziom glukozy 105, bez względu na to, czy pomiar był wykonany rano na czczo, czy o innej porze dnia, wymaga zbadania glukozy we krwi żylnej w laboratorium. Badanie wykonuje się na czczo. Dopiero po nim można rozpoznać nieprawidłową glikemię, wykonać test tolerancji glukozy i potwierdzić bądź wykluczyć stan przedcukrzycowy albo cukrzycę. Pojedynczy wynik pomiaru z glukometru nie stanowi podstaw do zdiagnozowania choroby, jaką jest cukrzyca.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.