Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Rosół w diecie cukrzyka – czy diabetyk może jeść rosół?

Mam cukrzycę i znalazłem sprzeczne informacje dotyczące jedzenia niektórych potraw. Czy cukrzyk może jeść rosół? Bardzo go lubię i nie wiem, czy koniecznie trzeba z niego rezygnować.

Odpowiedź

Rosół, zwłaszcza czysty, nie wpływa znacząco na poziom glukozy we krwi, ponieważ zawiera stosunkowo mało węglowodanów. Jeśli wybieramy wersję z makaronem, warto dodać ten pełnoziarnisty, który dla diabetyka jest korzystniejszy. Natomiast cukrzyca typu II często wiąże się z nadmierną masą ciała, a rosół zrobiony na tłustych mięsach bywa wysokokalorycznym daniem, które nie ułatwia redukowania masy ciała. Nie trzeba rezygnować z tej zupy, natomiast jeśli borykasz się z nadwagą czy otyłością, warto ją przygotować w nieco lżejszej wersji, czyli na chudszym mięsie.

Agnieszka Falborska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.