Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Czy makaron jest zdrowy?

Słyszałem od znajomego, że makaron to źródło węglowodanów, od których się tyje. Mam w związku z tym pytanie – czy makaron jest zdrowy?

Odpowiedź

nia makaronu nie tyje się. Nie można zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest on niezdrowy. Dostarcza podobną liczbę kalorii, co inne produkty zbożowe, takie jak kasza czy ryż. Należy jedynie pamiętać, że makaronu przygotowanego na bazie zbóż zawierających gluten nie powinny spożywać osoby z celiakią.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.