Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Jak przygotować się do badania krwi?

Zawsze mam problem ze zbyt gęstą krwią. Czy mogę wypić wodę przed badaniem krwi, żeby łatwiej przebiegało pobranie?

Odpowiedź

Większość podstawowych badań krwi wykonuje się na czczo, czyli po 8 godzinach od doustnego przyjmowania pokarmów. O odpowiednie nawodnienie organizmu, co na pewno przyczyni się do łatwiejszego pobierania krwi, należy zadbać już profilaktycznie kilka dni przed wykonaniem badań. Nie powinno się zmieniać diety na krótko przed nimi, natomiast niewskazane jest spożycie wysokotłuszczowych i wysokobiałkowych produktów dzień przed analizą. Przed badaniem można wypić szklankę ciepłej, niegazowanej wody. Ważne, by nie zawierała ona cukru ani innych dodatkowych substancji.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.