Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Zasady prowadzenia inhalacji. O jakiej porze można robić inhalacje?

Otrzymałam od lekarza zalecenie stosowania inhalacji z leków Nebbud i Berodualu trzy razy dziennie. Czy mogę robić inhalacje wieczorem? Podobno inhalacji nie można wykonywać przed pójściem spać…

Odpowiedź

Inhalacje można wykonywać o dowolnej porze, choć istnieją pewne ograniczenia w wypadku niektórych leków. Leki, które Pani ma do zastosowania, można przyjmować o każdej porze. Nie ma też przeciwwskazań do stosowania ich przed pójściem spać. Bez obaw proszę zatem zastosować się do zaleceń lekarskich. Inhalacje na noc nie powinny być robione z wykorzystaniem leków wykrztuśnych czy z roztworu hipertonicznej soli. Nasilają one bowiem odruch kaszlu i utrudniają pacjentowi sen. Ponadto, aby zasadne było ich przyjmowanie, pacjent powinien później efektywnie odkrztuszać rozrzedzoną wydzielinę, a w czasie snu jest to trudne.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.