Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Agnieszka Falborska 9 miesięcy temu

Czy ocet sprawdzi się jako środek dezynfekujący?

Szukając sposobów na sprzątanie, spotkałam się z domowym środkiem na bazie octu. Czy rzeczywiście ocet dezynfekuje?

Odpowiedź

Ocet to 6- lub 10-procentowy roztwór kwasu octowego. Znajduje zastosowanie jako środek czyszczący, dezynfekujący, a także jako odkamieniacz. Jego cena jest niska, więc stanowi atrakcyjną alternatywę dla wszelkich sklepowych środków przeznaczonych do mycia i sprzątania domu. Jednocześnie jego zdolności bakterio- i wirusobójcze są ograniczone (stężenie kwasu jest niskie), dlatego nie może być traktowany jako uniwersalny środek na wszystkie patogeny. To informacja szczególnie ważna dla tych, którzy w związku ze swoim stanem zdrowia wymagają szczególnej ochrony i ich przestrzeń domowa musi być szczególnie czysta.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.