Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

mężczyzna 30 lat około rok temu

Czy od białka się tyje? Do czego potrzebne jest białko?

Czy od białka się tyje? Czy uzupełnienie diety suplementami białka nie utrudni odchudzania?

Aktualnie bardzo często wykorzystuje się odżywki białkowe czy innego rodzaju suplementy w walce o poprawę sylwetki. Białko jest składnikiem odżywczym, który podobnie jak węglowodany czy tłuszcze wchodzi w skład dziennego zapotrzebowania energetycznego – 1 g białka dostarcza 4 kcal. Jego suplementacja w diecie nie doprowadzi do tycia pod warunkiem, że dieta będzie zbilansowana i dostosujemy kaloryczność stosowanych odżywek białkowych do dziennego zapotrzebowania energetycznego. W diecie redukcyjnej białko powinno stanowić maksymalnie 30% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Odpowiednia jego podaż wręcz przyczynia się do procesu redukcji masy ciała. W początkowym etapie warto skorzystać z pomocy dietetyka celem ustalenia zbilansowanej i zdrowej diety

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.