Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Białko w diecie a tycie

Czy od białka się tyje? Czy uzupełnienie diety suplementami białka nie utrudni odchudzania?

Odpowiedź

Aktualnie bardzo często wykorzystuje się odżywki białkowe czy innego rodzaju suplementy w walce o poprawę sylwetki. Białko jest składnikiem odżywczym, który podobnie jak węglowodany czy tłuszcze wchodzi w skład dziennego zapotrzebowania energetycznego – 1 g białka dostarcza 4 kcal. Jego suplementacja w diecie nie doprowadzi do tycia pod warunkiem, że dieta będzie zbilansowana i dostosujemy kaloryczność stosowanych odżywek białkowych do dziennego zapotrzebowania energetycznego. W diecie redukcyjnej białko powinno stanowić maksymalnie 30% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Odpowiednia jego podaż wręcz przyczynia się do procesu redukcji masy ciała. W początkowym etapie warto skorzystać z pomocy dietetyka celem ustalenia zbilansowanej i zdrowej diety.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.