Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

lek. Magdalena Mroczek 9 miesięcy temu

Czy da się wyleczyć padaczkę?

W dzieciństwie zdiagnozowano u mnie padaczkę. Od pięciu lat nie miałam napadów. Czy jestem wyleczona? Czy padaczkę można wyleczyć?

Odpowiedź

U około 70 proc. pacjentów przy regularnym przyjmowaniu leków i cyklicznych wizytach u specjalisty można uzyskać dobrą kontrolę nad napadami padaczkowymi. U osoby prawidłowo leczonej jest często małe prawdopodobieństwo wystąpienia napadu. O padaczce zaleczonej mówi się wtedy, gdy napady nie wystąpiły od 5 lat, ale cały czas przyjmowane są leki. Padaczka wyleczona jest wówczas, gdy od 5 lat nie stosuje się farmakoterapii i nie występują napady. Należy przy tym pamiętać, że przy pojedynczych drgawkach nie diagnozuje się padaczki. Rozpoznanie takie to wniosek lekarza na podstawie wywiadu i badań dodatkowych. Niekiedy napady padaczkowe pojawiają się jedynie w wieku dziecięcym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.