Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Zęby mleczne u dzieci – ile ich jest?

U mojego 2-letniego dziecka zauważyłam kolejny ząb. Jest to piąty ząb. Czy to już ząb stały, czy może dalej mleczny? Czy powinnam udać się z nim do dentysty?

Odpowiedź

Jeśli zęby nie przejawiają śladów próchnicy, nie ma powodów do obaw. Do około 35. miesiąca życia u dziecka dochodzi do wyżynania się kolejno zębów mlecznych. Drugie trzonowce, tzw. piątki, wychodzą na końcu. Ząbki pojawiły się zatem u Pani dziecka w granicach normy. W późniejszym czasie zaczną wypadać w kolejności takiej, w jakiej się wyrzynały. Wówczas będą zastępowane przez zęby stałe.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.