Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

11 miesięcy temu

Jak leczy się przepuklinę kręgosłupa? Czy może ona zniknąć?

Mam silne bóle pleców. Zdiagnozowano u mnie przepuklinę kręgosłupa. Czy muszę być operowany? Czy przepuklina kręgosłupa może sama zniknąć?

Odpowiedź

Odpowiedź

Przepuklina kręgosłupa to wysunięcie się jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, połączone z jego uciskiem na nerwy. W ponad 90% przypadków leczenie jest zachowawcze. Polega na ograniczeniu ruchu, ogrzewaniu bolącego miejsca i stosowaniu leków przeciwbólowych. Jądro miażdżyste jest dobrze nawodnione. Przy wysunięciu może dojść po kilku dniach lub tygodniach do jego odwodnienia, zmniejszenia przepukliny i ucisku na nerwy. Dopiero po mniej więcej 6 tygodniach lub w razie występowania objawów neurologicznych rozważa się wykonanie operacji. Istnieje zatem duża szansa, że w Pana przypadku przepuklina się cofnie. Prognoza jest jednak zawsze indywidualna.

Na pytanie odpowiada: lek. Magdalena Mroczek

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.