account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Diabetolog online – umów się na teleporadę!

Obserwujesz u siebie niepokojące objawy, takie jak: senność, suchość w ustach czy gwałtowne spadki energii? Nie czekaj w kolejce i umów się na konsultację diabetologiczną online. To doskonały sposób, aby szybko otrzymać fachową poradę lub skierowanie na badania. Sprawdź, na czym polega konsultacja online z diabetologiem i jak się do niej przygotować.

Umów się na teleporadę
Teleporada u diabetologa
już od99 zł
Umów teleporadę z diabetologiem

Wybierz termin i umów e-wizytę u diabetologa

Jeśli wystąpiły u Ciebie objawy, które mogą świadczyć o stanie przedcukrzycowym lub chorujesz na cukrzycę i potrzebujesz porady specjalisty, nie czekaj na odległy termin w przychodni, ale umów się na konsultację z diabetologiem online. Wybierz dogodną dla Ciebie datę i godzinę wizyty, a jeden z naszych lekarzy oddzwoni w wybranym przez Ciebie terminie.

Umów teleporadę
Diabetolog online

W czym może pomóc diabetolog online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty

Lekarz diabetolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką oraz leczeniem choroby cywilizacyjnej, jaką jest cukrzyca. Pod jego stałą kontrolą powinni być pacjenci, u których zdiagnozowano problemy takie jak:

 • cukrzyca typu 1 (zwana też młodzieńczą lub wrodzoną);

 • cukrzyca typu 2 (choroba, która jest skutkiem ubocznym niezdrowego trybu życia);

 • cukrzyca typu 3 (zwana też wtórną; jest następstwem różnych schorzeń);

 • cukrzyca ciążowa (występuje u przyszłych mam i może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia kobiety i dziecka);

 • powikłania cukrzycy (np. nefropatia cukrzycowa lub zespół stopy cukrzycowej).

Z diabetologiem warto skonsultować się także w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, do których należą: nieprawidłowy poziom glukozy we krwi na czczo, suchość w ustach, częste oddawanie moczu, przewlekłe zmęczenie i senność, nagłe spadki energii, pogorszenie wzroku, utrata wagi. Na tej podstawie diabetolog może zlecić szczegółowe badania, postawić diagnozę i ustalić leczenie, w którym – obok odpowiednio dobranych leków – ważną rolę odgrywa dieta.

Wizyta online u diabetologa – jak to działa?

Po umówieniu się na telekonsultację do jednego z naszych diabetologów upewnij się, że masz pod ręką wszystkie dokumenty, które chcesz mu przedstawić – wyniki aktualnych badań, dzienniczek cukrzyka (jeśli go prowadzisz), zalecenia z poprzednich wizyt lekarskich.

Do e-wizyty warto także przygotować i zapisać:

 • numer PESEL – będzie on konieczny w razie potrzeby wystawienia e-recepty lub e-zwolnienia

 • listę leków, które przyjmujesz na stałe wraz z dawkowaniem

 • datę wystąpienia pierwszych objawów, które Cię zaniepokoiły

 • objawy towarzyszące, np. ból, osłabienie organizmu, senność, problemy ze skórą czy brak apetytu (jeśli je odczuwasz)

 • okoliczności ewentualnego nasilania się lub ustępowania objawów, np. jeśli masz problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru, kiedy cukier jest zbyt wysoki? Czy wiąże się to z porą dnia, stresem, inną chorobą

 • przypomnij sobie, czy wśród Twoich najbliższych zdarzały się podobne problemy lub występują metaboliczne choroby przewlekłe

Diabetolog online
 • Godzina teleporada

  Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.

 • Opłać telekonsultację

  Zarejestruj się i opłać konsultację.

 • Teleporada

  Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.

 • Zalecenia

  Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.

Diabetolog online

Dlaczego warto skorzystać z wizyty online?

Masz symptomy, które mogą wskazywać na stan przedcukrzycowy? A może chorujesz na cukrzycę, ale ciężko Ci zapanować nad poziomem cukru we krwi lub odczuwasz objawy, które mogą wskazywać na powikłania? Nie musisz czekać na odległy termin w państwowej placówce lub na wizytę u obleganego specjalisty w prywatnej przychodni. Konsultacja diabetologiczna online może odbyć się jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu godziny od momentu rezerwacji. Dzięki temu masz szansę na znacznie szybszą diagnostykę i rozpoczęcie leczenia.

Porada u diabetologa online umożliwi Ci również otrzymanie e-recepty (np. na insulinę), skierowania na badania lub e-zwolnienia, jeśli lekarz uzna, że Twój stan tego wymaga.

Zalety telemedycyny

 • Bez kolejek i dojazdów

  Unikasz kolejek i dojazdów

 • Konsultacja nawet w ciągu godziny

  Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny

 • Bez skierowania

  Masz dostęp do specjalistów bez skierowań

 • Cena

  Cena e-wizyty już od 79 zł

Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online

Polecam e-wizyty

"Profesjonalizm, dostępność i jakość Waszych usług jest jak do tej pory bez zarzutu."

P.

Cudowna obsługa klienta

"Lekarz M. to świetny specjalista, lekarz o wysokim poziomie empatii i kultury osobistej."

M.K.

Szybko otrzymałam e-receptę

"Po zgłoszeniu lekarz oddzwonił po 45 minutach, po przedstawieniu wyników dostałam e-receptę na antybiotyk SMSem. Bardzo wygodnie i profesjonalnie."

A.

Często zadawane pytania

Do diabetologa online możesz zwrócić się z chorobami, takimi jak: cukrzyca typu 1, 2, cukrzyca ciążowa lub powikłania cukrzycy (np. nefropatia cukrzycowa, czyli choroba nerek spowodowana nieprawidłową glikemią).

Podczas wizyty online diabetolog może wystawić e-receptę. Tuż po konsultacji otrzymasz SMS-em 4-cyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL należy podać w aptece. Jeśli dolegliwości związane z cukrzycą znacznie utrudniają wykonywanie pracy zawodowej, lekarz może wystawić e-zwolnienie.

Diabetolog najczęściej zleca podstawową morfologię krwi, aby ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta. Oprócz tego kieruje na: badania poziomu glukozy we krwi na czczo, test doustnego obciążenia glukozą OGTT, a także badanie stężenia peptydu C.

Poradę diabetologa online otrzymasz także w weekendy i dni świąteczne.

Konsultację diabetologiczną online opłacisz z góry za pomocą bezpiecznej transakcji online. Możesz dokonać szybkiego przelewu internetowego DotPay lub zapłacić BLIKIEM.

Diabetolog online dzwoni do Ciebie na podany w formularzu rejestracyjnym numer telefonu. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad na temat aktualnego stanu zdrowia, niepokojących objawów, wyników ostatnich badań, dotychczasowego leczenia oraz przyjmowanych leków. Udzieli porady dotyczącej dalszego przebiegu leczenia, w razie potrzeby skieruje na dodatkowe badania, wypisze e-receptę lub e-zwolnienie.

Przed wizytą online zanotuj wszystkie pytania, jakie chcesz zadać lekarzowi. Pamiętaj, aby jak najbardziej szczegółowo opisać niepokojące objawy i poinformować lekarza o lekach przyjmowanych na stałe. Przydatne będą takie dane, jak wynik ostatniego badania glukozy na czczo czy aktualna masa ciała. Miej też pod ręką NIP swojego pracodawcy – przyda się podczas wystawiania e-zwolnienia.

Dowiedz się więcej o konsultacjach lekarskich

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

 • facebook logo
 • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.