Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Dieta odchudzająca

Decydując się na przejście na dietę odchudzającą, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszych aspektem jest stan zdrowia, a następnie wyznaczenie celu oraz dokładne zaplanowanie diety. Warto pamiętać o tym, aby rodzaj diety był dopasowany do naszych potrzeb i nie był przykrą koniecznością. Z naszych tekstów dowiesz się, jakie są rodzaje diet odchudzających i jakie dają efekty.

Co zrobić, aby skutecznie schudnąć?

Diety odchudzające zaliczane są do najbardziej popularnych. Korzysta z nich znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Sięgamy po nie przede wszystkim na początku wiosny, szykując formę i sylwetkę na upalne lato i wakacje. Dietetycy podkreślają jednak, że aby dały one oczekiwane efekty, należy dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb. Dania powinny być odpowiednio skomponowane i zbilansowane, tak aby nie osłabić organizmu i nie spowodować szybkiego zniechęcenia.

Rodzaje diet odchudzających

Nasze teksty to skarbnica wiedzy dotycząca diet. Dowiedz się, czym jest dieta ketogeniczna i dlaczego warto ją stosować, chcąc rozbudować masę mięśniową. Przeczytaj, czym można zastąpić cukier w codziennej diecie (m.in. stewią czy erytrolem). Zapoznaj się z dietą sokową i zupową (np. dyniową, z pieczonej papryki i kapuścianą). Zacznij stosować lekkostrawne produkty i spróbuj wdrożyć gotowanie na parze. Bardzo szybko przekonasz się, że zdrowa dieta nie jest czasochłonna, a może być bardzo smaczna, a przede wszystkim wartościowa.

Najnowsze

Ad

Polecane

sniadanie-lekkostrawne-z-czego-powinno-sie-skladac
Odżywianie
2 min.
Śniadanie lekkostrawne - z czego powinno się składać?
27.07.2021
ile-kalorii-ma-jajko-sadzone-na-twardo-na-miekko
Odżywianie
1 min.
Czy jajka są kaloryczne? Fakty i mity
19.05.2021
zupa-lekkostrawna-z-czego-ja-ugotowac
Odżywianie
2 min.
Zupa lekkostrawna – z czego ją ugotować? | Welbi
19.05.2021
sprawdzony-przepis-na-chrupiace-gofry-fit
Odżywianie
2 min.
Przepis na fit gofry – jak zrobić pyszny i zdrowy posiłek w kilku wersjach?
19.05.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.