Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Dieta odchudzająca

Decydując się na przejście na dietę odchudzającą, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszych aspektem jest stan zdrowia, a następnie wyznaczenie celu oraz dokładne zaplanowanie diety. Warto pamiętać o tym, aby rodzaj diety był dopasowany do naszych potrzeb i nie był przykrą koniecznością. Z naszych tekstów dowiesz się, jakie są rodzaje diet odchudzających i jakie dają efekty.

Co zrobić, aby skutecznie schudnąć?

Diety odchudzające zaliczane są do najbardziej popularnych. Korzysta z nich znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Sięgamy po nie przede wszystkim na początku wiosny, szykując formę i sylwetkę na upalne lato i wakacje. Dietetycy podkreślają jednak, że aby dały one oczekiwane efekty, należy dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb. Dania powinny być odpowiednio skomponowane i zbilansowane, tak aby nie osłabić organizmu i nie spowodować szybkiego zniechęcenia.

Rodzaje diet odchudzających

Nasze teksty to skarbnica wiedzy dotycząca diet. Dowiedz się, czym jest dieta ketogeniczna i dlaczego warto ją stosować, chcąc rozbudować masę mięśniową. Przeczytaj, czym można zastąpić cukier w codziennej diecie (m.in. stewią czy erytrolem). Zapoznaj się z dietą sokową i zupową (np. dyniową, z pieczonej papryki i kapuścianą). Zacznij stosować lekkostrawne produkty i spróbuj wdrożyć gotowanie na parze. Bardzo szybko przekonasz się, że zdrowa dieta nie jest czasochłonna, a może być bardzo smaczna, a przede wszystkim wartościowa.

  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.