Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Dodatki do napojów

Bez względu na porę roku, lubimy, gdy nasza herbata lub kawa wzbogacona jest dodatkowym aromatem. Najlepiej jednak, gdy to, czym uzupełniamy ulubiony napój, nie jest zbyt słodkie ani niezdrowe. Jakie dodatki do napojów warto stosować?

Co zamiast cukru do herbaty i kawy?

Polacy przywykli już do picia bardzo słodkich i często sztucznie aromatyzowanych herbat i mlecznych kaw. Niestety, bardzo często dodatki do napojów mają w składzie wiele sztucznych barwników, aromatów i konserwantów, przeważnie nie posiadają żadnych właściwości zdrowotnych, a jednie smakowe. W większości popularne dodatki do napojów składają się z cukrów prostych, które przyczyniają się do nadwagi (a nawet otyłości!), a co za tym idzie – również innych chorób cywilizacyjnych.

U nas przeczytasz, jakie są najlepsze alternatywy dla sztucznych dodatków do napojów.

Naturalne dodatki do napojów na ciepło i zimno

Naturalne dodatki do napojów można w powodzeniem stosować zarówno zimą, jak i latem. Zamiast zwykłego białego cukru można wybrać stewię lub erytrol. Osoby, które wolą bardziej wyraziste smaki, powinny spróbować naturalnych syropów z m.in. białego bzu, kwiatów lipy, lawendy, pigwowca, dzikiej róży czy nawłoci. U nas dowiesz się, jakie tego typu dodatki do napojów mają właściwości zdrowotne i zastosowanie.

Dobrym pomysłem na wzbogacenie smaku herbaty czy letniej lemoniady jest aloes. Jest nie tylko bardzo orzeźwiający w smaku, ale ma wiele właściwości prozdrowotnych.

Najnowsze

ksiezycowe-mleko-jakie-ma-właściwości-przepis
Odżywianie
1 min.
Księżycowe mleko – co to takiego i jak je zrobić?
Marta Drzazga27.05.2022

Polecane

syrop-z-nawloci-jakie-ma-wlasciwosci-i-zastosowanie
Odżywianie
1 min.
Syrop z nawłoci – właściwości i zastosowanie
19.05.2021
syrop-z-dzikiej-rozy-jakie-ma-wlasciwosci-zdrowotne
Odżywianie
1 min.
Kiedy warto stosować syrop z owoców dzikiej róży?
14.05.2021
czy-kawa-jest-zdrowa-jaki-jest-jej-wplyw-na-organizm
Odżywianie
2 min.
Czy kawa jest zdrowa? Jaki jest jej wpływ na organizm?
30.07.2021
syrop-z-lawendy-jakie-ma-wlasciwosci-i-zastosowanie
Odżywianie
1 min.
Syrop lawendowy – na co pomaga, jak go przygotować i odpowiednio wykorzystać
19.05.2021
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.