Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Porada lekarska z możliwością uzyskania e-recepty online

Telewizyta to wygodny sposób na otrzymanie e-recepty lub jej przedłużenie. Wystarczy umówić konsultację z lekarzem i zgłosić mu swoje objawy lub udokumentować dotychczasową kurację, np. poprzez załączenie historii choroby. E-receptę otrzymujesz od razu SMS-em w formie 4-cyfrowego kodu i możesz ją zrealizować w dowolnej aptece. Umów wizytę z możliwością uzyskania recepty online już teraz!

Umów teleporadę
E-recepta online
już od79 zł
Umów e-wizytę i uzyskaj e-receptę

Wybierz termin i umów e-wizytę

Jeśli potrzebujesz receptę lub chcesz ją przedłużyć, skorzystaj z telemedycyny. W ten sposób unikniesz stania w kolejkach, zaoszczędzisz czas na dojeździe do placówki stacjonarnej, a lekarz pomoże Ci nawet w ciągu godziny. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja o wystawieniu danej e-recepty należy do lekarza.

Wybierz specjalizację i termin wizyty, żeby umówić szybką konsultację online z możliwością uzyskania e-recepty.

Porozmawiaj z lekarzem
Jak uzyskać e-receptę

W jakich sytuacjach mogę otrzymać e-receptę od lekarza?

E-receptę online można uzyskać w każdej sytuacji, która jest uzasadniona medycznie. Dotyczy to zarówno podjęcia nowego leczenia, jak i kontynuacji recepty. Teleporadę warto umówić, jeśli:

 • zauważasz niepokojące objawy, które wymagają pilnej konsultacji z lekarzem i odpowiedniego leczenia farmakologicznego,

 • istnieje zagrożenie, że wystąpi przerwa w zażywaniu leków przyjmowanych na stałe,

 • potrzebujesz tabletki „dzień po” lub przedłużenia recepty na leki antykoncepcyjne,

 • przebywasz na wakacjach i skończyły Ci się leki lub odczuwasz niepokojące objawy.

W przypadku konieczności przedłużenia recepty online przed telewizytą należy załączyć odpowiednie dokumenty o dotychczasowym przebiegu choroby i przyjmowanych lekach do wglądu lekarza. Jeśli wystąpiło nagłe pogorszenie stanu zdrowia, można także wcześniej przesłać zdjęcia, które prezentują objawy. Ułatwi to lekarzowi postawienie diagnozy, wdrożenie odpowiedniego leczenia i wystawienie e-recepty.

E-recepta przez telefon – jak to działa?

Recepta online to elektroniczny odpowiednik papierowej wersji. Od 8 stycznia 2020 roku lekarze mają obowiązek wystawiania recepty w tej formie poza kilkoma wyjątkami. Jej otrzymanie i realizacja są niezwykle wygodne i łatwe. Wystarczy umówić się na konsultację z lekarzem, który po przeanalizowaniu objawów i dotychczasowego przebiegu choroby podejmie decyzję o wystawieniu e-recepty. Otrzymujesz wtedy 4-cyfrowy kod SMS-em, który trzeba podać w aptece wraz z numerem PESEL.

Wszystkie dokumenty wystawione podczas teleporady można pobrać z Portalu Pacjenta – znajdują się w zakładce „Moje wizyty”. Recepta online jest też dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta w serwisie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Dokument w formie PDF zawiera kod QR, który można pokazać farmaceucie zamiast kodu SMS.

Zalety e-recepty
 • Godzina teleporada

  Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.

 • Opłać telekonsultację

  Zarejestruj się i opłać konsultację.

 • Teleporada

  Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.

 • Zalecenia

  Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.

E-recepta online

Zalety uzyskania e-recepty online

Konsultacja online z możliwością otrzymania e-recepty to wygodny sposób na podjęcie lub kontynuację leczenia bez wychodzenia z domu. Zobacz, jakie korzyści płyną z teleporady.

Wygoda – e-receptę uzyskuję się w kilka minut bez konieczności odbycia wizyty stacjonarnej i można ją zrealizować od razu w dowolnym miejscu. Nie ma konieczności uzyskania odpisu, jeśli chce się wykupić kolejny lek z tej samej recepty w innej aptece.

Oszczędność czasu – konsultacja online z możliwością uzyskania e-recepty eliminuje problem dojazdów, stania w kolejkach i związanego z tym stresu.

Bezpieczeństwo – ponieważ uzyskanie e-recepty nie wymaga wychodzenia z domu, nie trzeba niepotrzebnie narażać się na kontakt z innymi chorymi w przychodni. Ponadto wersji elektronicznej dokumentu nie da się zgubić.

Łatwy dostęp – zarówno do lekarzy, jak i do dokumentów medycznych. E-receptę i całą historię leczenia można znaleźć na Portalu Pacjenta lub Internetowym Koncie Pacjenta NFZ.

Ciągłość leczenia – dzięki temu, że na telewizytę i wystawienie e-recepty nie trzeba długo czekać, nie trzeba się martwić, że wystąpi przerwa w przyjmowaniu leków, która może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.

Teleporada z możliwością otrzymania e-recepty online to dobre rozwiązanie dla osób przewlekle chorych i starszych, które potrzebują regularnych wizyt i możliwości przedłużenia leczenia bez konieczności wychodzenia z domu.

Zalety telemedycyny

 • Bez kolejek i dojazdów

  Unikasz kolejek i dojazdów

 • Konsultacja nawet w ciągu godziny

  Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny

 • Bez skierowania

  Masz dostęp do specjalistów bez skierowań

 • Cena

  Cena e-wizyty już od 79 zł

Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online

Szybko otrzymałam e-receptę

"Po zgłoszeniu lekarz oddzwonił po 45 minutach, po przedstawieniu wyników dostałam e-receptę na antybiotyk SMSem. Bardzo wygodnie i profesjonalnie."

A.

Cudowna obsługa klienta

"Lekarz M. to świetny specjalista, lekarz o wysokim poziomie empatii i kultury osobistej."

M.K.

Wszystko jest bardzo profesjonalne

"Szybko, sprawnie i miło! Łatwość płatności przez Blik i komfort kontaktu z pozytywnymi pracownikami. Gorąco polecam!"

M.

Najczęściej zadawane pytania

 • Dokonanie płatności za wizytę online nie oznacza, że lekarz ma obowiązek wystawienia e-recepty, skierowania lub zwolnienia. To on podejmuje decyzję, czy jest wskazanie do wdrożenia leczenia farmakologicznego, podobnie jak podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie.

 • Jedna e-recepta może zawierać ilość leku, która wystarczy na maksymalnie 360 dni kuracji, co oblicza się na podstawie zalecanego dawkowania, przy czym jednorazowo można wykupić zapas na nie więcej niż 180 dni. Wyjątek stanowi recepta online na substancje narkotyczne i psychotropowe – może obejmować jedynie 90 dni leczenia.

 • Recepta elektroniczna jest ważna w ciągu 30 dni od jej wystawienia, chyba że lekarz zaznaczy roczny termin realizacji. Wyjątek stanowią substancje narkotyczne i psychotropowe, na które e-recepta zawsze ma datę ważności nie dłuższą niż 30 dni, a także antybiotyki (7 dni) i leki immunologiczne wytwarzane indywidualnie dla pacjenta (120 dni).

 • Kod e-recepty otrzymujesz w formie SMS-a po odbytej telekonsultacji z lekarzem. Jeśli zostanie niechcący usunięty, dokumentację medyczną niezbędną do uzyskania leku można znaleźć na Portalu Pacjenta.

 • E-recepta, którą dostajesz SMS-em, to jedynie kod, który podajesz farmaceucie wraz z numerem PESEL. Jeśli chcesz sprawdzić nazwę leku, zanim udasz się do apteki, możesz to zrobić, zaglądając do historii leczenia na Portalu Pacjenta lub Internetowym Koncie Pacjenta. Istnieje także możliwość wyszukania leku na podstawie e-recepty w aptekach internetowych.

 • Żeby wykupić lek, który znajduje się na recepcie online, wystarczy udać się do apteki i podać kod otrzymany SMS-em wraz z numerem PESEL. Można także pokazać dokument PDF, który pozwala na zeskanowanie kodu QR.

 • Tak, lekarz może wystawić e-receptę dla osoby poniżej 16. roku życia, która nie ma dostępu do własnego konta pacjenta pozwalającego na obsługę e-recepty. Zlecenie będzie wtedy podpięte do konta rodzica, który zgłosił dziecko do ubezpieczenia. To na jego profilu będzie widoczna e-recepta.

 • Recepta online, podobnie jak jej tradycyjny odpowiednik, zawiera dane pacjenta, dane osoby wystawiającej receptę, dane podmiotu, w którym została wystawiona, datę wystawienia i termin realizacji oraz nazwę leku. Ma formę 4-cyfrowego kodu lub dokumentu PDF z kodem kreskowym.

 • Lekarz wystawia receptę online podczas telewizyty. Można ją zrealizować od razu po otrzymaniu kodu w wiadomości SMS.

 • Decyzję co do konieczności wdrożenia leczenia podejmuje specjalista podczas telewizyty. Na podstawie wywiadu i historii choroby może wystawić e-receptę zarówno na leki przyjmowane na stałe, w tym antykoncepcję hormonalną, jak i środki doraźne, np. antybiotyki, jeśli uzna, że zachodzi taka konieczność.

Dowiedz się więcej o konsultacjach lekarskich

 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.