Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

11 miesięcy temu

Czy spożywanie alkoholu zmniejsza skuteczność EllaOne?

Czy jeśli piłam alkohol przed zażyciem tabletki EllaOne, to będzie ona skuteczna?

Odpowiedź

Odpowiedź

Tabletka EllaOne to antykoncepcja awaryjna, stosowana w nagłych przypadkach w celu zapobiegnięcia ciąży. Substancja aktywna – uliprystal – ma za zadanie zablokować lub opóźnić jajeczkowanie, by zabezpieczyć przed niechcianą ciążą. Największą skuteczność wykazuje podana do 5 dni od wystąpienia stosunku płciowego bez zabezpieczenia. EllaOne powinna być stosowana jedynie doraźnie, w sytuacjach, kiedy inna stosowana metoda antykoncepcyjna zawiodła. Spożywanie alkoholu przed zażyciem tabletki nie powinno mieć wpływu na jej skuteczność, jednak żadnego leku nie należy łączyć z alkoholem. W razie wątpliwości warto udać się na wizytę do lekarza ginekologa.

Na pytanie odpowiada: Sylwia Brodniewska

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Podobne pytania

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.