Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Emocje

W psychologii emocje opisuje się jako stany, które odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. W tym drugim przypadku warto nauczyć się je odpowiednio rozpoznawać i przejąć nad nimi kontrolę.

Czym są emocje?

Codziennie odczuwamy dziesiątki emocji. Jest to uzależnione przede wszystkim od kontaktów z innymi ludźmi, sytuacji, które nas spotykają, a także charakteru osobowości. Na szczęście, dzięki rozległej wiedzy z zakresu psychologii, terapii oraz innych metod rozwoju osobistego, coraz lepiej potrafimy zapanować nad negatywnymi emocjami.

Z naszych artykułów dowiesz się, czym dokładnie są emocje i jak radzić sobie z m.in. tęsknotą, poczuciem winy, smutkiem, stresem, wstydem i złością. Przeczytasz, jak odzyskać radość i nauczyć się na nowo cieszyć się życiem. Poznasz techniki walki z lękami i czarnymi myślami, które czasem kumulują się nad naszymi głowami.

Jak radzić sobie z emocjami?

Istnieje wiele technik radzenia sobie z negatywnymi emocjami i stresem. Dzięki nam dowiesz się, jak radzić sobie z rozstaniem, jak zwiększyć motywację do działania, jak nauczyć się technik relaksacji i medytacji oraz czym jest trening autogenny Schultza.

Wiele tzw. złych emocji pojawia się w miejscu pracy. Sprawdź, jak radzić sobie z mobbingiem i jego konsekwencjami, np. niską samooceną i samotnością. Bardzo często uczucie smutku i porzucenia odczuwa się, będąc w związku. Na szczęście istnieje wiele technik, które pozwalają na rozwinięcie inteligencji emocjonalnej i panowanie nad własnym nastrojem.

  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.