Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Emocje

W psychologii emocje opisuje się jako stany, które odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. W tym drugim przypadku warto nauczyć się je odpowiednio rozpoznawać i przejąć nad nimi kontrolę.

Czym są emocje?

Codziennie odczuwamy dziesiątki emocji. Jest to uzależnione przede wszystkim od kontaktów z innymi ludźmi, sytuacji, które nas spotykają, a także charakteru osobowości. Na szczęście, dzięki rozległej wiedzy z zakresu psychologii, terapii oraz innych metod rozwoju osobistego, coraz lepiej potrafimy zapanować nad negatywnymi emocjami.

Z naszych artykułów dowiesz się, czym dokładnie są emocje i jak radzić sobie z m.in. tęsknotą, poczuciem winy, smutkiem, stresem, wstydem i złością. Przeczytasz, jak odzyskać radość i nauczyć się na nowo cieszyć się życiem. Poznasz techniki walki z lękami i czarnymi myślami, które czasem kumulują się nad naszymi głowami.

Jak radzić sobie z emocjami?

Istnieje wiele technik radzenia sobie z negatywnymi emocjami i stresem. Dzięki nam dowiesz się, jak radzić sobie z rozstaniem, jak zwiększyć motywację do działania, jak nauczyć się technik relaksacji i medytacji oraz czym jest trening autogenny Schultza.

Wiele tzw. złych emocji pojawia się w miejscu pracy. Sprawdź, jak radzić sobie z mobbingiem i jego konsekwencjami, np. niską samooceną i samotnością. Bardzo często uczucie smutku i porzucenia odczuwa się, będąc w związku. Na szczęście istnieje wiele technik, które pozwalają na rozwinięcie inteligencji emocjonalnej i panowanie nad własnym nastrojem.

Najnowsze

Ad

Polecane

choleryk-kto-to-jest-jak-go-rozpoznac-i-z-nim-zyc
Zdrowie psychiczne
1 min.
Choleryk - kto to jest? Jak go rozpoznać i z nim żyć?
28.10.2021
platoniczny-zwiazek-co-to-jest-na-czym-polega
Zdrowie psychiczne
1 min.
Platoniczny związek - co to jest? Na czym polega?
24.01.2022
wstyd-co-to-jest-jak-sie-od-niego-uwolnic
Zdrowie psychiczne
2 min.
Wstyd - co to jest? Jak się od niego uwolnić?
27.07.2021
smutek-czym-jest-dlaczego-go-odczuwamy
Zdrowie psychiczne
1 min.
Smutek - czym jest? Dlaczego go odczuwamy?
31.10.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.