Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Infekcja dróg moczowych – charakterystyczne objawy i leczenie

Zauważyłam, że od kilku dni w moczu pojawiły się takie dziwne farfocle. W największej ilości występują one rano. Co powinnam zrobić? Zaczyna mnie też boleć brzuch, a podczas oddawania moczu piecze mnie cewka.

Odpowiedź

„Farfocle” powodują, że mocz jest opisywany jako mętny. Aby odpowiedzieć na Pani pytanie, konieczne jest wykonanie podstawowej diagnostyki w postaci badania moczu. Pomocny będzie również posiew moczu, jeśli ma pani objawy infekcji dróg moczowych – pieczenie podczas mikcji, ból podbrzusza. Wskazane jest pilne zgłoszenie się do lekarza rodzinnego w celu otrzymania skierowania na badania laboratoryjne, a po wykonaniu ich – wdrożenie odpowiedniego leczenia.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.