Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Fitness

ĆwiczeniaRehabilitacjaRegeneracjaRegeneracja i wellness

Nie od dziś wiadomo, że systematyczny ruch pozwala na uzyskanie wymarzonej sylwetki, zwiększenie odporności i zachowanie zdrowia. Co więcej, wyniki badań wykazały, że codzienna aktywność fizyczna – spacery, trening fitness, czy jakakolwiek inna forma ruchu – poprawia jakość snu. Sprawdź, jak można uporać się z częstymi dolegliwościami, np. bólem pleców i bezsennością, rozpocznij z nami praktykę jogi, zainspiruj się do medytowania.

Fitness dla początkujących

Trening fitness – jego intensywność i zakres – musi być przede wszystkim dobrany do stylu życia, wydolności organizmu, a przede wszystkim do osobistych preferencji. Zastanawiasz się, jaka forma ruchu będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj o jodze, bieganiu i medytacji, a także o tym, jak prawidłowo odżywiać się, aby w pełni cieszyć się zdrowiem.

Prosty trening można przeprowadzić w domu. Wystarczy sportowy strój i mata. Zobacz, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, tak aby doprowadzić do ich wzmocnienia. Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub nawracającymi bólami pleców czy karku, nie rezygnuj z ruchu. Na to również jest remedium. Ćwiczenia są wówczas znacznie mniej intensywne, jednak pamiętaj, aby przed rozpoczęciem aktywności skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie przepadasz za tradycyjnymi treningami, możesz zdecydować się na taniec lub pływanie (różnymi stylami). W ten sposób stracisz sporo kalorii i zyskasz doskonały nastrój.

Duże korzyści zdrowotne można czerpać z morsowania. Sprawdź, co daje regularne zamaczanie się w zimnej wodzie i dlaczego warto się na nie zdecydować przy najbliższej okazji.

Ćwiczenia

trening-fbw-dla-poczatkujacych-zaawansowanych
1 min.
Full Body Workout – zasady treningu FBW
Emilia Kruszewska18.02.2023

Polecane

1 min.
Ile kalorii spala pływanie?
Agata Oleszkiewicz19.05.2021
1 min.
Chodzenie po schodach - jakie daje efekty?
Sylwia Brodniewska 29.10.2021
1 min.
Hula-hoop – efekty regularnego wykonywania ćwiczeń
Marta Wielgosz30.05.2022
1 min.
Jak wyszczuplić łydki? Jakie są skuteczne sposoby?
Sylwia Brodniewska 29.10.2021
cwiczenia-na-rozgrzewke-jakie-sa-najlepsze
2 min.
Ćwiczenia na rozgrzewkę - jakie są najlepsze?
Magda Habel30.07.2021
Ćwiczenia - zobacz więcej
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.