Fitness

Nie od dziś wiadomo, że systematyczny ruch pozwala na uzyskanie wymarzonej sylwetki, zwiększenie odporności i zachowanie zdrowia. Co więcej, wyniki badań wykazały, że codzienna aktywność fizyczna – spacery, trening fitness, czy jakakolwiek inna forma ruchu – poprawia jakość snu. Sprawdź, jak można uporać się z częstymi dolegliwościami, np. bólem pleców i bezsennością, rozpocznij z nami praktykę jogi, zainspiruj się do medytowania.

Fitness dla początkujących

Trening fitness – jego intensywność i zakres – musi być przede wszystkim dobrany do stylu życia, wydolności organizmu, a przede wszystkim do osobistych preferencji. Zastanawiasz się, jaka forma ruchu będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj o jodze, bieganiu i medytacji, a także o tym, jak prawidłowo odżywiać się, aby w pełni cieszyć się zdrowiem.

Prosty trening można przeprowadzić w domu. Wystarczy sportowy strój i mata. Zobacz, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, tak aby doprowadzić do ich wzmocnienia. Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub nawracającymi bólami pleców czy karku, nie rezygnuj z ruchu. Na to również jest remedium. Ćwiczenia są wówczas znacznie mniej intensywne, jednak pamiętaj, aby przed rozpoczęciem aktywności skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie przepadasz za tradycyjnymi treningami, możesz zdecydować się na taniec lub pływanie (różnymi stylami). W ten sposób stracisz sporo kalorii i zyskasz doskonały nastrój.

Duże korzyści zdrowotne można czerpać z morsowania. Sprawdź, co daje regularne zamaczanie się w zimnej wodzie i dlaczego warto się na nie zdecydować przy najbliższej okazji.

Polecane

Polecane

Polecane

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.