Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Fitness

ĆwiczeniaRehabilitacjaRegeneracja

Nie od dziś wiadomo, że systematyczny ruch pozwala na uzyskanie wymarzonej sylwetki, zwiększenie odporności i zachowanie zdrowia. Co więcej, wyniki badań wykazały, że codzienna aktywność fizyczna – spacery, trening fitness, czy jakakolwiek inna forma ruchu – poprawia jakość snu. Sprawdź, jak można uporać się z częstymi dolegliwościami, np. bólem pleców i bezsennością, rozpocznij z nami praktykę jogi, zainspiruj się do medytowania.

Fitness dla początkujących

Trening fitness – jego intensywność i zakres – musi być przede wszystkim dobrany do stylu życia, wydolności organizmu, a przede wszystkim do osobistych preferencji. Zastanawiasz się, jaka forma ruchu będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj o jodze, bieganiu i medytacji, a także o tym, jak prawidłowo odżywiać się, aby w pełni cieszyć się zdrowiem.

Prosty trening można przeprowadzić w domu. Wystarczy sportowy strój i mata. Zobacz, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, tak aby doprowadzić do ich wzmocnienia. Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub nawracającymi bólami pleców czy karku, nie rezygnuj z ruchu. Na to również jest remedium. Ćwiczenia są wówczas znacznie mniej intensywne, jednak pamiętaj, aby przed rozpoczęciem aktywności skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie przepadasz za tradycyjnymi treningami, możesz zdecydować się na taniec lub pływanie (różnymi stylami). W ten sposób stracisz sporo kalorii i zyskasz doskonały nastrój.

Duże korzyści zdrowotne można czerpać z morsowania. Sprawdź, co daje regularne zamaczanie się w zimnej wodzie i dlaczego warto się na nie zdecydować przy najbliższej okazji.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.