account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Fitness

ĆwiczeniaRehabilitacjaRegeneracja i wellness

Nie od dziś wiadomo, że systematyczny ruch pozwala na uzyskanie wymarzonej sylwetki, zwiększenie odporności i zachowanie zdrowia. Co więcej, wyniki badań wykazały, że codzienna aktywność fizyczna – spacery, trening fitness, czy jakakolwiek inna forma ruchu – poprawia jakość snu. Sprawdź, jak można uporać się z częstymi dolegliwościami, np. bólem pleców i bezsennością, rozpocznij z nami praktykę jogi, zainspiruj się do medytowania.

Fitness dla początkujących

Trening fitness – jego intensywność i zakres – musi być przede wszystkim dobrany do stylu życia, wydolności organizmu, a przede wszystkim do osobistych preferencji. Zastanawiasz się, jaka forma ruchu będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj o jodze, bieganiu i medytacji, a także o tym, jak prawidłowo odżywiać się, aby w pełni cieszyć się zdrowiem.

Prosty trening można przeprowadzić w domu. Wystarczy sportowy strój i mata. Zobacz, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, tak aby doprowadzić do ich wzmocnienia. Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub nawracającymi bólami pleców czy karku, nie rezygnuj z ruchu. Na to również jest remedium. Ćwiczenia są wówczas znacznie mniej intensywne, jednak pamiętaj, aby przed rozpoczęciem aktywności skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie przepadasz za tradycyjnymi treningami, możesz zdecydować się na taniec lub pływanie (różnymi stylami). W ten sposób stracisz sporo kalorii i zyskasz doskonały nastrój.

Duże korzyści zdrowotne można czerpać z morsowania. Sprawdź, co daje regularne zamaczanie się w zimnej wodzie i dlaczego warto się na nie zdecydować przy najbliższej okazji.

Telewizyty nawet w ciągu godziny

Ćwiczenia

prawidłowy oddech
1 min.
Jaki powinien być prawidłowy oddech? Poznaj tajniki zdrowego oddechu
Alicja Skibińska08.11.2022

Polecane

1 min.
Chodzenie po schodach - jakie daje efekty?
Sylwia Brodniewska 29.10.2021
1 min.
Ile kalorii spala pływanie?
Agata Oleszkiewicz19.05.2021
1 min.
Jak wyszczuplić łydki? Jakie są skuteczne sposoby?
Sylwia Brodniewska 29.10.2021
1 min.
Jak zrobić gwiazdę krok po kroku? Od czego zacząć?
Marta Wielgosz29.10.2021
dlaczego-warto-regularnie-cwiczyc-sprawdz-jak-aktywnosc-wplywa-na-Twoje-zdrowie
1 min.
Dlaczego warto regularnie ćwiczyć? Sprawdź, jak aktywność fizyczna wpływa na Twój organizm
Redakcja01.09.2021
Ćwiczenia - zobacz więcej
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.