Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Gdzie udać się do lekarza podczas urlopu?

Redakcja

20.08.2021

Aktualizacja: 30.08.2022

Wakacje powinny być czasem beztroskiego wypoczynku, relaksu i ładowania baterii. Odpoczynek od pracy jest konieczny dla zachowania dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, korzystnie wpływa na kreatywność i jasność umysłu, nie powinni z niego rezygnować nawet zagorzali pracoholicy. A zatem wyjeżdżasz na wymarzone wakacje, do uroczego miejsca z dala od dużych miast i tłumów innych turystów. Niestety, w trakcie długo wyczekiwanego wyjazdu źle się czujesz – to raczej nic poważnego, ale przydałaby Ci się konsultacja z lekarzem. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, czy musisz przerwać urlop?


gdzie-udac-sie-do-lekarza-podczas-urlopu
unsplash.com

O czym pamiętać przed wyjazdem na urlop?

Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz spędzić swoje wakacje, pamiętaj o zdrowiu swoim i swojej rodziny. Jeśli przyjmujesz regularnie leki, przed każdym wyjazdem sprawdź, czy na pewno masz odpowiedni zapas. Przerwa w stosowaniu leków przy chorobach przewlekłych może być groźna dla zdrowia, a nawet dla życia. Jeśli chorujesz na nadciśnienie, koniecznie zabierz swój ciśnieniomierz, natomiast diabetycy nie mogą zapomnieć o glukometrze. Pamiętaj też o podręcznej apteczce z podstawowymi lekami i środkami opatrunkowymi.

Porada lekarska w czasie wakacji

Dzięki rozwojowi telemedycyny nawet podczas urlopu możesz szybko skonsultować się z lekarzem internistą i porozmawiać o swoich dolegliwościach. Terminy na e porady lekarskie są bardzo krótkie, nie musisz czekać w kolejkach ani jechać do najbliższego miasta w poszukiwaniu placówki medycznej. Podczas teleporady lekarz dokładnie wypyta o Twoje objawy, w razie potrzeby wypisze e-receptę, wystawi L4 online i przekaże stosowne zalecenia. Dzięki szybkiej wizycie masz szansę na natychmiastowe rozpoczęcie leczenia, szybszy powrót do zdrowia i uratowanie swoich wakacji.

Oczywiście, jeśli lekarz uzna, że Twoje objawy są poważne, może skierować Cię do najbliższego szpitala lub zalecić wezwanie pogotowia. Wtedy prawdopodobnie konieczne będzie przerwanie urlopu – zdrowie jest zawsze na pierwszym miejscu.

Recepta od lekarza w wakacje

Pakowanie to prawdziwa sztuka, mimo najlepszych chęci może zdarzyć się, że zapomnisz spakować ulubionego kapelusza lub aparatu fotograficznego. Na szczęście w dzisiejszych czasach zdjęcia z wakacji możesz robić telefonem, a nowy kapelusz kupiony w letnim butiku na pewno sprawi Ci radość. Sytuacja jest trochę poważniejsza, jeśli na wakacyjny wyjazd zapomnisz zabrać zalecone już wcześniej lekarstwa. Lokalny farmaceuta, mimo szczerej sympatii do turystów, nie zgodzi się sprzedać leków bez okazania recepty.

Pamiętaj, że leki należy przyjmować regularnie, a przerwy w ich stosowaniu bez konsultacji z lekarzem mogą pogorszyć stan Twojego zdrowia. Na szczęście obecnie dzięki e-wizycie u lekarza możesz otrzymać e-receptę od ręki, bez przerywania wakacji. Teraz pozostaje już tylko wykupienie leków w najbliższej aptece i spokojne kontynuowanie letniego wypoczynku.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Najchętniej czytane

owsiki-u-doroslego-jakie-sa-objawy-jak-leczyc
Zdrowie
2 min.
Owsiki u dorosłego - jakie są objawy? Jak leczyć?
31.10.2021
zaburzenia-hormonalne-a-bole-glowy
Zdrowie
1 min.
Zaburzenia hormonalne a bóle głowy - jak przebiega migrena hormonalna
30.11.2021
domowe-sposoby-na-grzybice-paznokci-skory-jezyka
Zdrowie
2 min.
Domowe sposoby na grzybicę paznokci, skóry, języka
24.01.2022
jakie-sa-domowe-sposoby-na-owsiki
Zdrowie
1 min.
Jakie są domowe sposoby na owsiki?
31.10.2021
Popularne w kategorii Zdrowie

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.