Gdzie udać się do lekarza podczas urlopu?

Redakcja

20.08.2021

Aktualizacja: 20.08.2021

Wakacje powinny być czasem beztroskiego wypoczynku, relaksu i ładowania baterii. Odpoczynek od pracy jest konieczny dla zachowania dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, korzystnie wpływa na kreatywność i jasność umysłu, nie powinni z niego rezygnować nawet zagorzali pracoholicy. A zatem wyjeżdżasz na wymarzone wakacje, do uroczego miejsca z dala od dużych miast i tłumów innych turystów. Niestety, w trakcie długo wyczekiwanego wyjazdu źle się czujesz – to raczej nic poważnego, ale przydałaby Ci się konsultacja z lekarzem. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, czy musisz przerwać urlop?


gdzie-udac-sie-do-lekarza-podczas-urlopu
unsplash.com

O czym pamiętać przed wyjazdem na urlop?

Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz spędzić swoje wakacje, pamiętaj o zdrowiu swoim i swojej rodziny. Jeśli przyjmujesz regularnie leki, przed każdym wyjazdem sprawdź, czy na pewno masz odpowiedni zapas. Przerwa w stosowaniu leków przy chorobach przewlekłych może być groźna dla zdrowia, a nawet dla życia. Jeśli chorujesz na nadciśnienie, koniecznie zabierz swój ciśnieniomierz, natomiast diabetycy nie mogą zapomnieć o glukometrze. Pamiętaj też o podręcznej apteczce z podstawowymi lekami i środkami opatrunkowymi.

Porada lekarska w czasie wakacji

Dzięki rozwojowi telemedycyny nawet podczas urlopu możesz szybko skonsultować się z lekarzem internistą i porozmawiać o swoich dolegliwościach. Terminy na e-wizytę są bardzo krótkie, nie musisz czekać w kolejkach ani jechać do najbliższego miasta w poszukiwaniu placówki medycznej. Podczas teleporady lekarz dokładnie wypyta o Twoje objawy, w razie potrzeby wypisze e-receptę i przekaże stosowne zalecenia. Dzięki szybkiej wizycie masz szansę na natychmiastowe rozpoczęcie leczenia, szybszy powrót do zdrowia i uratowanie swoich wakacji.

Oczywiście, jeśli lekarz uzna, że Twoje objawy są poważne, może skierować Cię do najbliższego szpitala lub zalecić wezwanie pogotowia. Wtedy prawdopodobnie konieczne będzie przerwanie urlopu – zdrowie jest zawsze na pierwszym miejscu.

Recepta od lekarza w wakacje

Pakowanie to prawdziwa sztuka, mimo najlepszych chęci może zdarzyć się, że zapomnisz spakować ulubionego kapelusza lub aparatu fotograficznego. Na szczęście w dzisiejszych czasach zdjęcia z wakacji możesz robić telefonem, a nowy kapelusz kupiony w letnim butiku na pewno sprawi Ci radość. Sytuacja jest trochę poważniejsza, jeśli na wakacyjny wyjazd zapomnisz zabrać zalecone już wcześniej lekarstwa. Lokalny farmaceuta, mimo szczerej sympatii do turystów, nie zgodzi się sprzedać leków bez okazania recepty.

Pamiętaj, że leki należy przyjmować regularnie, a przerwy w ich stosowaniu bez konsultacji z lekarzem mogą pogorszyć stan Twojego zdrowia. Na szczęście obecnie dzięki e-wizycie u lekarza możesz otrzymać e-receptę od ręki, bez przerywania wakacji. Teraz pozostaje już tylko wykupienie leków w najbliższej aptece i spokojne kontynuowanie letniego wypoczynku.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Popularne w kategorii Zdrowie
Ad

Polecane

wrzody-zoladka-jakie-sa-objawy-jak-zlagodzic-bol
Zdrowie
2 min.
Wrzody żołądka - jakie są objawy? Jak złagodzić ból?
31.10.2021
zespol-dravet-ciezka-padaczka-miokloniczna-niemowlat
Zdrowie
2 min.
Zespół Dravet ciężka padaczka miokloniczna niemowląt
27.07.2021
jakie-sa-rodzaje-nowotworow-co-warto-wiedziec
Zdrowie
2 min.
Rodzaje nowotworów łagodnych i złośliwych
14.05.2021
wyrostek-robaczkowy-jakie-sa-objawy-zapalenia
Zdrowie
1 min.
Wyrostek robaczkowy – objawy zapalenia, nietypowe dolegliwości, przebieg choroby
14.05.2021

Najchętniej czytane

poznaj-5-sposobow-na-dobry-sen
Zdrowie
1 min.
Poznaj 5 sposobów na dobry sen
20.08.2021
infekcje-dolnych-drog-oddechowych-jak-je-rozpoznać-kiedy-udac-sie-do-lekarza
Zdrowie
1 min.
Infekcje dolnych dróg oddechowych – jak je rozpoznać? Kiedy udać się do lekarza?
02.11.2021
jak-sobie-poradzic-z-alergia-poznaj-5-sprawdzonych-sposobow
Zdrowie
1 min.
Jak sobie radzić z alergią? 5 sprawdzonych sposobów
31.08.2021
dlaczego-sniadanie-jest-wazne-i-nie-powinno-sie-go-pomijac
OdżywianieZdrowie
1 min.
Dlaczego śniadanie jest ważne i nie powinno się go pomijać?
30.08.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.