Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

kobieta 30 lat około rok temu

Guz na głowie dziecka bez uderzenia – czym może być?

U mojego 10-letniego dziecka na głowie pod skórą pojawił się niewielki guz. Zmiana ta wystąpiła bez wcześniejszego uderzenia. Przy dotyku guz nie boli. Czy on może być niebezpieczny?

Guz na głowie u dziecka należy niezwłocznie pokazać lekarzowi pediatrze, ponieważ wymaga on obserwacji i ewentualnej dalszej diagnostyki. Najczęściej podskórnie wyczuwalne są tłuszczaki lub kaszaki, które nie stanowią zagrożenia. W większości przypadków podstawowe badanie fizykalne pozwala na wstępne rozpoznanie i decyzję co do dalszego leczenia. Czasami istnieje konieczność wykonania badania USG, RTG, biopsji bądź chirurgicznego wyłuskaniu zmiany celem badania histopatologicznego.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.