Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Termometr elektroniczny – jak mierzyć nim temperaturę?

Jak mierzyć temperaturę termometrem elektronicznym? W których miejscach temperatura będzie najbardziej miarodajna?

Odpowiedź

Elektroniczny termometr dotykowy można użyć do pomiaru temperatury ciała w jamie ustnej, odbycie i dole pachowym. Czynność trwa kilka sekund. Zazwyczaj termometry te wydają sygnał dźwiękowy świadczący o zakończeniu pomiaru. Aby pomiar był właściwy, należy okresowo kalibrować termometr. Wartość temperatury widnieje na ekranie termometru, a jego dokładność wynosi ok. 0,1 ℃. Należy mierzyć temperaturę tym samym urządzeniem, by zminimalizować ryzyko błędu pomiarowego. Nie wolno również zapomnieć o jego odpowiedniej higienie.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.