Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Jak mrozić chleb?

Ostatnio nie mam czasu codziennie kupować świeżego chleba w piekarni, a za tym paczkowanym nie przepadam. Czy mogę zamrozić chleb? Jeśli tak, to jak to zrobić?

Odpowiedź

Mrożenie chleba jest jak najbardziej możliwe. Wbrew opinii niektórych osób nie wpływa negatywnie na smak, zapach i strukturę pieczywa. To dobry sposób na ograniczenie marnowania żywności. Ten zwyczaj ułatwia ponadto robienie zakupów na zapas. Przed zamrożeniem chleb warto pokroić, a każdą kromkę zapakować do osobnego woreczka i zabezpieczyć. Należy pamiętać też o tym, by nie zwlekać ze schowaniem chleba, bowiem jego świeżość po rozmrożeniu jest taka sama, jak w momencie zamrażania.

Bartosz Kulczyński

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.