Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

lek. Wiktor Trela 8 miesięcy temu

Jak pozbyć się wody zalegającej w uchu?

Wczoraj byłem na basenie i od powrotu do domu cały czas odczuwam obecność wody w jednym uchu. W jaki sposób mogę pozbyć się jej?

Odpowiedź

Zalegająca woda w uchu jest z pozoru błahym problemem, jednak może doprowadzić do powstania stanu zapalnego. Pierwszą czynnością, jaką można wykonać w celu usunięcia wody z ucha, jest boczne przechylenie głowy z jednoczesnym pociągnięciu małżowiny usznej do góry i do tyłu w celu wyprostowania zewnętrznego przewodu słuchowego. Ruch ten umożliwia swobodne wydostanie się wody z zewnętrznego przewodu słuchowego, który w naturalnych warunkach ma kształt esowaty. Pomocne w problemie zatkanego ucha mogą okazać się specjalne krople do czyszczenia uszu, które zmiękczają woskowinę i ułatwiają wydostanie się zalegającej wody. Jeśli uczucie zatkania ucha nie ustępuje lub towarzyszą mu objawy takie jak pogorszenie słuchu, ból czy gorączka, to znak, że należy zgłosić się do lekarza laryngologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.