Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Jak to działa?

Konsultacja online to forma kontaktu z lekarzem, która weszła na stałe do medycyny. Każda osoba powinna znać jej zasady. Podstawowa wiedza znacznie przyspieszy i ułatwi proces uzyskiwania pomocy medycznej w trakcie telewizyty.

Jak działa konsultacja online z lekarzem?

Konsultacja online z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą może odbyć się poprzez rozmowę telefoniczną. Załącz swoją dokumentację medyczną przed e-wizytą.

Po umówieniu się na konkretną godzinę powinieneś oczekiwać kontaktu ze strony lekarza. Na jej podstawie oraz dokładnego wywiadu lekarskiego specjalista może udzielić wymaganych w danym przypadku świadczeń (łącznie z wystawieniem recepty i skierowania).

Zasady konsultacji online – czego dowiesz się na Welbi?

W naszym serwisie dowiesz się nie tylko, jak działa konsultacja online z lekarzem. Dostarczamy kompleksowej wiedzy na temat telemedycyny i telewizyt. W artykułach poruszamy kwestie, takie jak:

  • możliwość otrzymania lub przedłużania recept w trakcie konsultacji online,

  • możliwość otrzymania skierowania na badania specjalistyczne,

  • zasady wystawiania zwolnień lekarskich online.

Dowiesz się, czy lekarz może interpretować wyniki badań i stawiać diagnozę w czasie telewizyty. Otrzymasz także odpowiedź na pytanie, co wchodzi w zakres konsultacji online z lekarzem.

Staramy się, abyś po zapoznaniu się z naszymi artykułami wiedział dokładnie, jak działa konsultacja online. Dzięki temu będziesz mógł egzekwować należne Ci świadczenia i poczujesz się mniej zagubiony w świecie telemedycyny.

Czy każdy problem zdrowotny rozwiążesz podczas konsultacji online?

Nie każdy problem zdrowotny można rozwiązać podczas konsultacji online. Jeżeli lekarz uzna, że telewizyta jest niewystarczająca, zostaniesz poinformowany o konieczności udania się do stacjonarnej placówki medycznej.

Ad

Najchętniej czytane

kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
ortopeda-co-leczy-z-jakimi-objawami-udac-sie-na-wizyte
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda – co leczy? Z jakimi objawami udać się na wizytę?
11.02.2022
kto-leczy-osteoporoze-kto-jest-w-grupie-ryzyka
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z osteoporozą? Czy warto skorzystać z e-wizyty?
02.12.2021
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.