Jak to działa?

Konsultacja online to forma kontaktu z lekarzem, która weszła na stałe do medycyny. Każda osoba powinna znać jej zasady. Podstawowa wiedza znacznie przyspieszy i ułatwi proces uzyskiwania pomocy medycznej w trakcie telewizyty.

Jak działa konsultacja online z lekarzem?

Konsultacja online z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą może odbyć się poprzez rozmowę telefoniczną. Załącz swoją dokumentację medyczną przed e-wizytą.

Po umówieniu się na konkretną godzinę powinieneś oczekiwać kontaktu ze strony lekarza. Na jej podstawie oraz dokładnego wywiadu lekarskiego specjalista może udzielić wymaganych w danym przypadku świadczeń (łącznie z wystawieniem recepty i skierowania).

Zasady konsultacji online – czego dowiesz się na Welbi?

W naszym serwisie dowiesz się nie tylko, jak działa konsultacja online z lekarzem. Dostarczamy kompleksowej wiedzy na temat telemedycyny i telewizyt. W artykułach poruszamy kwestie, takie jak:

  • możliwość otrzymania lub przedłużania recept w trakcie konsultacji online,

  • możliwość otrzymania skierowania na badania specjalistyczne,

  • zasady wystawiania zwolnień lekarskich online.

Dowiesz się, czy lekarz może interpretować wyniki badań i stawiać diagnozę w czasie telewizyty. Otrzymasz także odpowiedź na pytanie, co wchodzi w zakres konsultacji online z lekarzem.

Staramy się, abyś po zapoznaniu się z naszymi artykułami wiedział dokładnie, jak działa konsultacja online. Dzięki temu będziesz mógł egzekwować należne Ci świadczenia i poczujesz się mniej zagubiony w świecie telemedycyny.

Czy każdy problem zdrowotny rozwiążesz podczas konsultacji online?

Nie każdy problem zdrowotny można rozwiązać podczas konsultacji online. Jeżeli lekarz uzna, że telewizyta jest niewystarczająca, zostaniesz poinformowany o konieczności udania się do stacjonarnej placówki medycznej.

Najnowsze

Ad

Najchętniej czytane

porady-lekarskie-online-dlaczego-warto-5-najwazniejszych-powodow
Telemedycyna
1 min.
Porady lekarskie online – dlaczego warto? 5 najważniejszych powodów
24.11.2021
jak-wyglada-teleporada-u-psychiatry
Telemedycyna
1 min.
Jak wygląda teleporada u psychiatry?
09.11.2021
jak-przebiega-teleporada
Telemedycyna
1 min.
Jak przebiega teleporada?
26.11.2021
czy-ginekolog-przedluzy-mi-e-recepte-na-leki-podczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy ginekolog przedłuży mi e-receptę na leki antykoncepcyjne podczas teleporady?
22.10.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.