Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
SeksŻycie intymne 1 min.

Tajemnica kobiecej satysfakcji, czyli jak zadowolić partnerkę

Magda Habel

01.06.2022

Aktualizacja: 03.10.2022

Do zadowolenia partnerki trzeba podejść holistycznie. Samo zbliżenie i orgazm to efekt działania różnych czynników. Nie oznacza to, że zadowolenie kobiety jest trudne – sukces zależy od Twojego podejścia do tego delikatnego tematu.


Wokół kobiecego orgazmu narosło wiele mitów, które funkcjonują w męskiej świadomości. Dzieje się tak, ponieważ kobieca seksualność wciąż traktowana jest jako wstydliwa tajemnica. To błąd, za który często płacimy problemami na poziomie relacji partnerskiej. Dobre życie seksualne jest spoiwem związku, a dla kobiet jest to równie ważny aspekt pożycia jak dla mężczyzn.

jak-zadowolic-kobiete-jakie-sa-sposoby
pixabay

Polecane

jakie-sa-metody-antykoncepcji-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie
Seks
1 min.
Jakie są metody antykoncepcji i jak wybrać odpowiednią dla siebie? Konsultacja z ginekologiem online
28.12.2021
brak-seksu-w-zwiazku-jakie-moga-byc-przyczyny
Seks
2 min.
Braku seksu w związku – jakie są przyczyny i jak sobie radzić z tym problemem?
19.05.2021
brak-ochoty-na-seks-jakie-sa-przyczyny-co-robic
Seks
1 min.
Brak ochoty na seks – z czego wynika i jak sobie z tym radzić?
19.05.2021
jak-zwiekszyc-libido-jakie-sa-domowe-sposoby
Seks
1 min.
Jak można zwiększyć libido i poprawić jakość życia seksualnego?
19.05.2021
Spis treści
 1. Mechanizm kobiecego podniecenia
 2. Slow seks – skup się na drodze, a nie na celu
 3. Zwalczaj stres i kompleksy
 4. Nie ma jednej metody na zadowolenie kobiety

Mechanizm kobiecego podniecenia

Jest wiele żartów na temat tego, jak zadowolić kobietę. My podejdziemy do tematu poważnie. Mężczyźni mają z reguły zdecydowanie wyższe libido i dla nich wystarczy iskra, aby byli gotowi do zbliżenia. Często dzieje się tak bez względu na okoliczności. Pożądanie u kobiety to efekt podobny do stopniowego podnoszenia temperatury. Dlatego eksperci z dziedziny seksuologii radzą, aby do tematu zadowolenia partnerki podchodzić holistycznie. Co to oznacza? Cóż, w dużym skrócie można powiedzieć, że gra wstępna może trwać wiele godzin przed spotkaniem w sypialni. Od tego, jakie emocje będą towarzyszyć kobiecie przez cały dzień, zależy to, czy wieczorem dojdzie do zbliżenia. Dla kobiety seks jest najczęściej wynikiem uczucia, jakim darzy partnera. Ważną rolę odgrywa również aktualna sytuacja w związku, poziom relacji pomiędzy partnerami. To oznacza, że tak naprawdę mężczyzna o zadowolenie partnerki powinien dbać przez cały dzień, a sam orgazm jest jedynie zwieńczeniem tych starań. 

Slow seks – skup się na drodze, a nie na celu

Z pewnością spotkałeś się już z terminem slow life – to filozofia, która pozwala na czerpanie radości z życia codziennego poprzez większą uważność i samoświadomość. W tym nurcie zrodził się również slow seks, który nie tyle opiera się na powolnym uprawianiu miłości, ile na większym skupieniu na wzajemnych potrzebach i afirmacji ciała. To metoda, która pozwala na podtrzymywanie pożądania i cieszenia się zbliżeniem. Jest to jedna z tych technik, które doskonale odzwierciedlają potrzeby kobiet w sferze seksualnej. 

Slow seks opiera się na pięciu filarach. Są to: 

 • czas,

 • ciało,

 • uważność,

 • świadomość,

 • rytuały.

Każdy z nich jest równie ważny i składa się na dobre przeżywanie zbliżenia. Slow seks pozwala skupić się na podtrzymywaniu temperatury zbliżenia. Aktywne wsłuchiwanie się w potrzeby partnerki z pewnością wpłynie na poziom jej zadowolenia. Wspólne opanowywanie tej techniki pozwoli Wam czerpać większą przyjemność z intymnych spotkań w sypialni. Uważność na potrzeby partnerki i jej większa wrażliwość na bodźce pozytywnie wpłyną na Waszą relację. Ważną cechą tej metody jest radosne przeżywanie zbliżenia. Tym właśnie różni się ona od szybkiego seksu, któremu bardzo często towarzyszy również potrzeba uwolnienia się od negatywnych emocji i nagromadzonego napięcia. Slow seks to swobodne i bardzo szczere obcowanie z partnerem. Sposób na absolutne rozluźnienie się i zapomnienie o całym świecie. 

Zwalczaj stres i kompleksy

Podczas gdy wszyscy niestrudzenie poszukują punktu G, my wiemy, że aby doszło w ogóle do zbliżenia, potrzeba odpowiedniej reakcji mózgu. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn nie rozładowują stresu w łóżku. Ich pożądanie jest ściśle podporządkowane temu, co dzieje się w głowie. Kobieta ma ochotę na seks w momencie, gdy jest maksymalnie rozluźniona. W przeciwnym wypadku, nawet gdy dojdzie do zbliżenia, nie będzie ono satysfakcjonujące dla żadnej ze stron. Dlatego warto zadbać o atmosferę w domu i potem w sypialni. Odpowiednia oprawa, która sprzyja relaksacji, z pewnością pomoże w osiągnięciu zadowolenia przez Twoją partnerkę.

Kompleksy to jeden z największych hamulców w sypialni. Ma je praktycznie każdy z nas, ale są osoby, którym utrudniają one normalne funkcjonowanie. W sypialni objawiają się one niezdolnością do rozluźnienia się i oddania wyłącznie przyjemności płynącej ze zbliżenia. Partnerki z kompleksami nie wolno zmuszać do uprawiania seksu przy zapalonym świetle, nawet jeśli dla Ciebie jej ciało jest najpiękniejsze na świecie. Na pewno nie wchodzą również w grę kostiumy erotyczne czy zabawki wykraczające poza granice stawiane przez partnerkę. Nie bójcie się rozmawiać o seksie – szczerość w relacjach partnerskich jest bardzo ważna. Wielu z nas obawia się, że partner poczuje się zraniony, gdy czegoś mu odmówimy. Nic bardziej mylnego – w zdrowej relacji taka sytuacja nie będzie miała miejsca. 

Nie ma jednej metody na zadowolenie kobiety

Każda kobieta ma inny poziom libido, upodobania i temperament. Dla jednych szybki numerek będzie satysfakcjonujący, inne potrzebują prawdziwego rytuału miłosnego. Na początku związku, gdy temperatura jest bardzo wysoka, nie ma potrzeby pobudzania partnerów w specjalny sposób. Jednak z czasem emocje opadają, przybywa obowiązków i życie seksualne zaczyna kuleć. Nie można doprowadzić do takiej sytuacji, kłopoty w sypialni fatalnie przekładają się bowiem na całość pożycia. Seks należy traktować jak radosną zabawę i podchodzić do niego z dużą otwartością. Odkrywanie nowych technik osiągania zadowolenia to najlepszy sposób na przełamanie rutyny w związku. Wzajemne poznawanie się zawsze prowadzi do nowych możliwości osiągania satysfakcji z seksu. 

Źródła
 1. M. Niedźwiedzka, H. Rydlewska, Slow sex. Uwolnij miłość, Wydawnictwo Agora, 2016.
 2. I. Kerner, Jej orgazm najpierw. Jak zadowolić kobietę, Wydawnictwo Czarna Owca, 2009.
Author Magda Habel picture

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

stan-podgoraczkowy-przed-okresem-czy-to-norma
Seks
1 min.
Stan podgorączkowy przed okresem - czy to norma?
24.01.2022
jak-poprawic-erekcje-domowym-sposobem
Seks
2 min.
Jak poprawić erekcję domowym sposobem?
24.01.2022
ile-trwa-okres-jakie-sa-normy-co-warto-wiedziec
Seks
2 min.
Ile trwa okres? Jakie są normy? Co warto wiedzieć?
21.01.2022
temperatura-przed-okresem-jaka-jest-prawidlowa
Seks
2 min.
Temperatura przed okresem - jaka jest prawidłowa?
24.01.2022
Popularne w kategorii Seks
jak-zadowolic-faceta-jakie-sa-sposoby
Seks
1 min.
Recepta na udany seks, czyli jak zadowolić faceta
01.06.2022
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.