Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

lek. Wiktor Trela 8 miesięcy temu

Sposoby na pozbycie się kwaśnego posmaku w ustach

Od dłuższego czasu czuję kwaśny posmak w ustach. Odczucie nasila się po jedzeniu i często towarzyszy mu ból brzucha i wzdęcia. Co może być przyczyną tego kwaśnego posmaku i czy są jakieś sposoby na jego pozbycie się?

Odpowiedź

Występowanie kwaśnego posmaku w ustach jest często spowodowane dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. W opisanym przypadku najbardziej prawdopodobną przyczyną tego stanu jest choroba refluksowa przełyku. Schorzenie charakteryzuje się zarzucaniem kwaśnej treści pokarmowej z żołądka do przełyku. W przypadku występowania refluksu warto ograniczyć spożycie alkoholu, zaprzestać palenia papierosów oraz unikać jedzenia tłustych i pikantnych potraw. Pomocne w leczeniu schorzenia są przepisywane przez lekarza leki, które zmniejszają kwaśność soku żołądkowego (IPP). W celu zdiagnozowania choroby należy udać się do lekarza, który postawi rozpoznanie na podstawie występujących objawów i skuteczności zastosowanego leczenia lub w razie wątpliwości skieruje na badanie gastroskopowe.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.