Zaloguj się

Umów teleporadę

lek. Wiktor Trela około 2 lata temu

Sposoby na pozbycie się kwaśnego posmaku w ustach

Od dłuższego czasu czuję kwaśny posmak w ustach. Odczucie nasila się po jedzeniu i często towarzyszy mu ból brzucha i wzdęcia. Co może być przyczyną tego kwaśnego posmaku i czy są jakieś sposoby na jego pozbycie się?

Odpowiedź

Odpowiedź

Występowanie kwaśnego posmaku w ustach jest często spowodowane dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. W opisanym przypadku najbardziej prawdopodobną przyczyną tego stanu jest choroba refluksowa przełyku. Schorzenie charakteryzuje się zarzucaniem kwaśnej treści pokarmowej z żołądka do przełyku. W przypadku występowania refluksu warto ograniczyć spożycie alkoholu, zaprzestać palenia papierosów oraz unikać jedzenia tłustych i pikantnych potraw. Pomocne w leczeniu schorzenia są przepisywane przez lekarza leki, które zmniejszają kwaśność soku żołądkowego (IPP). W celu zdiagnozowania choroby należy udać się do lekarza, który postawi rozpoznanie na podstawie występujących objawów i skuteczności zastosowanego leczenia lub w razie wątpliwości skieruje na badanie gastroskopowe.

Na pytanie odpowiada:

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Podobne pytania
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Polecane
osteopatia-co-to-takiego-w-czym-pomaga
Zdrowie
1 min.
Osteopatia – co to jest i jakie ma zastosowanie?
Olga Dąbska28.11.2023
nadpotliwosc-przyczyny-leczenie
Zdrowie
1 min.
Nadpotliwość – przyczyny powstania i sposoby leczenia
Olga Dąbska28.11.2023
halitoza-jak-sie-objawia-jak-leczyc
Zdrowie
1 min.
Halitoza – przyczyny i leczenie nieprzyjemnego problemu
Emilia Kruszewska28.11.2023
batarachofobia-jak-leczyc-lek-przed-zabami.
Zdrowie psychiczne
1 min.
Batrachofobia – symptomy, przyczyny i terapia
Alicja Skibińska28.11.2023
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.