Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Agnieszka Falborska 9 miesięcy temu

Jak zrobić sok z czarnej porzeczki?

Jak zrobić sok z czarnej porzeczki w domu?

Odpowiedź

Przygotowanie domowego soku z czarnej porzeczki jest bardzo proste. Zacznij od dokładnego umycia kilograma owoców. Usuń wszelkie ogonki oraz zanieczyszczenia i przełóż porzeczki do garnka. Wlej szklankę wody – owoce powinny zostać zakryte. Zagotuj je pod przykrywką i zmniejsz moc ognia. 10 minut to wystarczający czas, aby owoce zdążyły lekko popękać i puścić sok. Następnie przecedź sok przez dość gęste sito, aby nie dostały się do niego skórki. Z resztek możesz przygotować np. dżem. Warto także jeszcze raz zagotować pozostałą papkę ze szklanką wody i ponownie odcisnąć resztę soku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.