3 miesiące temu

Kiedy należy zacząć chodzić na badanie KTG w ciąży?

Jestem w 32. tygodniu ciąży, a lekarz prowadzący nie zlecił mi jeszcze badania KTG. Czy powinnam gdzieś iść prywatnie? Dlaczego nie miałam wykonywanego jeszcze tego badania?

Odpowiedź

Nadzór nad ciążą sprawuje lekarz ginekolog i w zależności od jej przebiegu i jakichkolwiek potencjalnych czynników ryzyka może zdecydować o wykonaniu badania KTG. Jeśli ciąża ma przebieg prawidłowy, niepowikłany, nie jest to ciąża mnoga ani nie ma Pani żadnych niepokojących objawów w zakresie ruchów dziecka, Pani lekarz może zlecić badanie KTG dopiero w okolicy terminu porodu. Poza wymienionymi patologiami KTG jest wskazane po przekroczeniu przez pacjentkę terminu porodu.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.