10 miesięcy temu
Komunikacja wspomagająca i alternatywna – na czym polega?
Dziecko mojej koleżanki straciło słuch w wyniku infekcji wymagającej leczenia silnymi antybiotykami. Chciałabym jej jakoś pomóc, słyszałam między innymi o komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Czym różnią się te metody?
Odpowiedź
Odpowiedź
Komunikacja wspomagająca polega na stosowaniu metod wspomagających, np. ołówka i kartki, obrazków, podczas porozumiewania się z osobą, która potrafi mówić, ale w ograniczonym zakresie (np. ma bardzo niewyraźną artykulację). Komunikacja alternatywna odnosi się do osób, które są całkowicie pozbawione umiejętności mówienia (m.in. z powodu przebytych urazów lub operacji uniemożliwiających mowę) i stanowi jego substytut. Przykładem komunikacji alternatywnej jest język migowy.
Na pytanie odpowiada:
Masz podobny problem?
Umów się na konsultacjęTreści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
dzięki konsultacji
online
- specjalistyczna porada
- przedłużenie recepty
- skierowanie na badania



