3 miesiące temu

Którą stroną należy nosić maseczki?

Którą stroną powinno się nosić maseczki?

Odpowiedź

Maseczka chirurgiczna składa się z trzech warstw.

  1. Zewnętrznej odpornej na płyny, zazwyczaj w kolorze niebieskim lub zielonym. Warstwa ta zapobiega przyczepianiu się bakterii i wirusów do maski.

  2. Środkowej warstwy filtrującej.

  3. Warstwy pochłaniającej wilgoć i zmniejszającej ryzyko wydostania się kropel śliny w czasie rozmowy lub kaszlu.
    Warstwa kolorowa maseczki powinna być skierowana na zewnątrz, biała do środka. Jeśli maseczka jest z obu stron biała, zorientuj się, która stron jest miękka – powinna być ona zwrócona do twarzy. Strona bardziej śliska jest zewnętrzna. Jest to istotne z tego względu, że tylko prawidłowo założona maska spełnia swoją funkcję.

lek. Magdalena Mroczek

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.