Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

kobieta 32 lata około rok temu

Lek na owsicę pyrantelum zażyć rano czy wieczorem?

Mój syn otrzymał od lekarza lek pyrantelum, ponieważ rozpoznano u niego owsicę. Czy pyrantelum podaje się rano czy wieczorem?

Pyrantelum można podać o dowolnej porze dnia, podczas posiłku lub niezależnie od niego, ponieważ nie wchodzi w interakcje z żywnością. Jest to ponadto lek stosowany jednorazowo, dlatego nie trzeba ustalać cyklicznej pory dla jego stosowania. Należy jedynie zwrócić uwagę, by nie łączyć go z preparatami na bazie teofiliny (leku stosowanego w leczeniu astmy). Trzeba też liczyć się z pogorszeniem ogólnego samopoczucia po przyjęciu leku, ponieważ u chorego mogą wystąpić nudności, wymioty, dolegliwości bólowe brzucha, senność, bezsenność albo inne niepożądane objawy. Warto więc podać lek o takiej porze, by później móc dziecko obserwować i zainterweniować w razie niepokojących dolegliwości.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.