account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Lekarz rodzinny online – umów się na konsultację!

Jeśli dopadnie Cię nagła infekcja lub zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy, w pierwszej kolejności skontaktuj się z lekarzem rodzinnym. Specjalista medycyny rodzinnej postawi wstępną diagnozę, wystawi receptę lub zwolnienie i skieruje Cię na dalsze badania, jeśli okaże się to konieczne. Doskonałym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu online. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z pomocy lekarza przez internet i jak przygotować się do takiej wizyty.

Umów się na teleporadę
Lekarz rodzinny online
już od79 zł
Lekarz rodzinny online

Wybierz termin i umów wizytę

Kolejki do lekarza rodzinnego w najbliższej przychodni – bez względu na to, czy korzystasz z usług placówki publicznej, czy prywatnej – bywają długie, a czas oczekiwania na wizytę może znacznie opóźnić postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia. Jeśli zależy Ci na szybkiej konsultacji z lekarzem, skorzystaj z telekonsultacji. Wybierz datę i godzinę wizyty, a spotkanie z lekarzem rodzinnym online może odbyć się nawet w ciągu godziny. A Ty nie musisz wychodzić z domu, aby porozmawiać na temat stanu zdrowia i otrzymać e-receptę lub e-zwolnienie.

Umów teleporadę
Lekarz medycyny rodzinnej online

W czym może pomóc lekarz rodzinny online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty i e-zwolnienia

Lekarz rodzinny, czyli specjalista medycyny rodzinnej, ma ogólną wiedzę z zakresu interny, pediatrii czy geriatrii, dlatego z jego pomocy korzystają dorośli, dzieci, osoby starsze, a także kobiety w ciąży, które z różnych powodów nie mogą umówić się na wizytę ze swoim lekarzem prowadzącym.

Lekarz rodzinny leczy najczęściej występujące choroby, które nie wymagają konsultacji specjalistycznych, takie jak angina, grypa, zapalenie gardła, ale także np. problemy z ciśnieniem. Do jego zadań należy także zachęcanie pacjentów do działań profilaktycznych oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. To od tego specjalisty możesz otrzymać zaświadczenia niezbędne do otrzymywania różnych świadczeń socjalnych, dłuższe zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego dziecka lub skierowanie na rehabilitację w sanatorium.

Lekarz rodzinny nazywany jest też lekarzem pierwszego kontaktu, ponieważ możesz zgłosić się do niego z każdą wątpliwością na temat stanu swojego zdrowia. Podczas wizyty online lekarz pierwszego kontaktu nie tylko stawia wstępną diagnozę i zleca odpowiednie leczenie, ale także wystawia e-recepty, skierowania na szczegółowe badania (badanie krwi, moczu, USG różnych narządów) lub wizytę u innego specjalisty oraz wystawia e-zwolnienie, jeśli jest to konieczne.

Pamiętaj, że podczas konsultacji online lekarz nie ma możliwości zbadać Cię bezpośrednio, dlatego zadbaj o jak najbardziej szczegółowe przedstawienie objawów.

E-wizyta online u lekarza rodzinnego – jak to działa?

Chcesz umówić wizytę u lekarza rodzinnego online? To bardzo proste. Za pośrednictwem strony internetowej wybierz dogodną datę i godzinę, a następnie zarejestruj swoją e-wizytę, używając w tym celu prostego formularza, w którym uzupełnisz przede wszystkim dane kontaktowe.

Po rejestracji i opłaceniu konsultacji pozostaje już tylko oczekiwanie na telefon od lekarza rodzinnego, który zadzwoni do Ciebie o umówionej godzinie na podany w formularzu numer kontaktowy. W trakcie rozmowy telefonicznej szczegółowo opisz wszystkie niepokojące objawy dotyczące stanu zdrowia. Na ich podstawie specjalista medycyny rodzinnej wystawi e-receptę i skierowanie na badania, z których będziesz mógł skorzystać zaraz po zakończeniu wizyty. Jeśli z powodu choroby nie możesz pójść do pracy, lekarz wystawi Ci e-zwolnienie, które w ciągu 24–72 godzin znajdzie się u Twojego pracodawcy.

Lekarz medycyny rodzinnej
 • Godzina teleporada

  Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.

 • Opłać telekonsultację

  Zarejestruj się i opłać konsultację.

 • Teleporada

  Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.

 • Zalecenia

  Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.

Lekarz rodzinny

Dlaczego warto skorzystać z wizyty online?

1. Wygoda

Nie musisz przemieszczać się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Szczególnie, jeśli do lekarza wybierasz się wyłącznie po receptę, skierowanie lub chcesz z nim omówić wyniki badań, docenisz tę formę kontaktu.

2. Oszczędność czasu

Telewizytę odbędziesz w domowym zaciszu i umówisz ją w kilka minut – bez kolejek i dojazdów.

3. Bezpieczeństwo

Jeśli nie chcesz stać w kolejce z innymi chorymi, rozważ telewizytę. Unikniesz w ten sposób ryzyka zakażenia się zarazkami, których może być pełno w poczekalni.

4. E-wizyta jeszcze tego samego dnia

Możesz skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przez całą dobę, a także w niedzielę i święta. A co najważniejsze – możesz połączyć się z lekarzem nawet w ciągu godziny!

5. Stały monitoring zdrowia

E-wizyty to komfortowy sposób, aby monitorować choroby przewlekłe, np. cukrzycę. Umożliwia uzyskanie szybkiej porady lub recepty online na leki przyjmowane na stałe. Pamiętaj tylko, aby przed wizytą przygotować dokumentację medyczną z historią twojej choroby.

Zalety telemedycyny

 • Bez kolejek i dojazdów

  Unikasz kolejek i dojazdów

 • Konsultacja nawet w ciągu godziny

  Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny

 • Bez skierowania

  Masz dostęp do specjalistów bez skierowań

 • Cena

  Cena e-wizyty już od 79 zł

Wszystko jest bardzo profesjonalne

"Szybko, sprawnie i miło! Łatwość płatności przez Blik i komfort kontaktu z pozytywnymi pracownikami. Gorąco polecam!"

M.

Cudowna obsługa klienta

"Lekarz M. to świetny specjalista, lekarz o wysokim poziomie empatii i kultury osobistej."

M.K.

Szybko otrzymałam e-receptę

"Po zgłoszeniu lekarz oddzwonił po 45 minutach, po przedstawieniu wyników dostałam e-receptę na antybiotyk SMSem. Bardzo wygodnie i profesjonalnie."

A.

Często zadawane pytania

Lekarz rodzinny leczy najczęściej występujące choroby, które nie wymagają konsultacji specjalistycznych. Należą do nich m.in. grypa, angina czy zapalenie gardła. W praktyce oznacza to, że możesz udać się do niego, jeśli dopadnie Cię nagła infekcja. Ponadto do lekarza rodzinnego możesz zwrócić się niemal z każdą wątpliwością na temat aktualnego stanu zdrowia. Po wstępnym zdiagnozowaniu problemu lekarz pierwszego kontaktu skieruje Cię do poradni specjalistycznej, gdzie otrzymasz pełną diagnostykę i będziesz mógł rozpocząć odpowiednie leczenie.

Jeśli pojawią się objawy, które świadczą o poważnych stanach, takich jak udar mózgu, zawał serca czy wstrząs anafilaktyczny, nie czekaj na konsultację online, ale natychmiast wezwij pogotowie.

Lekarz rodzinny podczas telekonsultacji wystawia e-recepty i e-zwolnienia lekarskie (potocznie L4). Wszystkie dokumenty znajdziesz na Portalu Pacjenta w zakładce „Moje wizyty”. Jeśli podczas teleporady zostanie wystawiona recepta, otrzymasz SMS-em 4-cyfrowy kod, na podstawie którego możesz wykupić lek w aptece. Twoje e-zwolnienie jest widoczne dla pracodawcy najpóźniej 72 godziny od momentu wystawienia.

Lekarz medycyny rodzinnej wystawia skierowania na badania, które pozwalają ocenić ogólny stan zdrowia, a także ułatwiają dalszą diagnostykę. Należą do nich m.in.:

 • badania krwi

 • badania moczu i kału

 • RTG klatki piersiowej

 • USG narządów

Cena wizyty u internisty online to mniej niż 100 zł. Zazwyczaj kształtuje się ona w przedziale 79 - 110 zł. Wyższa cena obowiązuje w weekendy i dni świąteczne.

Konsultację internistyczną online należy opłacić z góry za pomocą bezpiecznej transakcji. Możesz dokonać szybkiego przelewu internetowego DotPay lub zapłacić BLIKIEM.

Przed wizytą u lekarza rodzinnego online zanotuj wszystkie pytania, jakie chcesz zadać lekarzowi. Pamiętaj, aby szczegółowo opisać każdy niepokojący objaw i poinformować lekarza o aktualnych wynikach badań i lekach przyjmowanych na stałe. Miej pod ręką NIP swojego pracodawcy, który przyda się podczas wystawiania e-zwolnienia lekarskiego. Do wystawienia e-recepty będzie potrzebny Twój numer PESEL. Pamiętaj, że lekarz będzie kontaktował się z Tobą telefonicznie, więc musisz zadbać, aby Twoje urządzenie było sprawne i naładowane.

Dowiedz się więcej o konsultacjach lekarskich

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

 • facebook logo
 • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.