Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Poznaj najlepsze sposoby na zwalczanie łupieżu pstrego!

Jak wyleczyć łupież pstry? Czy można pozbyć się go domowymi sposobami? Czy woda utleniona pomaga na łupież pstry?

Odpowiedź

Łupież pstry wywoływany jest przez grzyby z rodzaju drożdżakowych. Zmiany w postaci przebarwień najczęściej pojawiają się na klatce piersiowej, ale często też na skórze szyi i tułowia. Istnieją domowe sposoby na łupież pstry, np. okłady z octu czy wody utlenionej. Nie jest to jednak odpowiednie leczenie tego rodzaju schorzenia. Woda utleniona jest mniej skuteczna od dostępnych leków i dodatkowo wysusza skórę. Przede wszystkim konieczna jest konsultacja z dermatologiem, który prawdopodobnie zaleci miejscowe podawanie leków przeciwgrzybiczych. Poza tym dostępne są specjalne szampony z ketokonazolem, siarczkiem selenu i mydła zawierające w składzie kwas salicylowy. Są to preparaty przebadane, bezpieczne i skuteczne w leczeniu łupieżu pstrego.

lek. Magdalena Mroczek

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.