3 miesiące temu

Luteina dopochwowa – czego przestrzegać przy jej stosowaniu?

Jestem w 10. tygodniu ciąży. Lekarz zalecił przyjmowanie dopochwowo luteiny. Czy można współżyć mimo zastosowania tego leku?

Odpowiedź

Jeśli zaistniało wskazanie do stosowania luteiny dopochwowo, należy poradzić się lekarza prowadzącego, czy nie widzi przeciwwskazań do współżycia. Do czasu wizyty i konsultacji w tym zakresie zalecałabym jednak wstrzymanie się od seksu. Sama luteina nie stanowi przeciwwskazania do bliskości, choć jej stosowanie zdecydowanie bardziej predysponuje do infekcji okolic intymnych. Należy więc tym bardziej rozważyć, czy chwilowa wstrzemięźliwość nie będzie bezpieczniejsza.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.