Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

11 miesięcy temu

Jak pozbyć się pękniętych naczynek na powiekach?

Wczoraj zauważyłam na górnej powiece drobną siatkę popękanych naczynek. Co jest ich przyczyną? Czy można je usunąć?

Odpowiedź

Odpowiedź

Drobne popękane naczynka na powiece najczęściej są problemem czysto estetycznym. Do ich występowania mogą przyczyniać się choroby skóry, takie jak trądzik różowaty, stany zapalne, cukrzyca i inne schorzenia wpływające na stan naczyń. Naczynka zazwyczaj nie powodują dolegliwości poza problemami estetycznymi. Istnieją metody kosmetycznego usuwania tego typu zmian, np. za pomocą lasera diodowego. Możliwości usuwania uzależnione są m.in. od wielkości zmiany i lokalizacji (górna lub dolna powieka). Najlepiej jest skonsultować się z gabinetem laseroterapii – specjalista doradzi odpowiedni zabieg.

Na pytanie odpowiada: lek. Magdalena Mroczek

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.