Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Nerwica

Nerwica może pojawić się w każdym momencie życia człowieka. Najczęściej jednak dotyka osoby w wieku 25–45 lat. W wyniku jej rozwoju pojawią się zmiany zachowania, ale również fizyczne. Szacuje się, że nerwica może dotyczyć ok. 15% populacji, w tym głównie kobiet.

Jak powstaje nerwica?

Etiologia nerwicy jest bardzo złożona i nie da się jednoznacznie wskazać na jedną przyczynę jej rozwoju. Uważa się, że jest ona uzależniona od wielu czynników, w tym genetycznych, psychicznych oraz społecznych. Niektórzy naukowcy dopatrują się powstania nerwicy w okresie dzieciństwa, co może być spowodowane traumami.

Nerwicę można podzielić na kilka kategorii i zalicza się do niej bardzo wiele różnych schorzeń natury psychicznej. Z naszych tekstów dowiesz się, czym jest natręctwo, jak radzić sobie z niepokojem, napadami lękowymi, atakiem paniki i zespołem lęku uogólnionego.

Jak radzić sobie z nerwicą?

Nerwica jest stanem wymagającym podjęcia natychmiastowego leczenia. Ważne jest dokładne poznanie jej źródła. Psychoterapia podjęta w ramach leczenia nerwicy ma na celu zmianę zachowania, a także zrozumienia swojego postępowania i myśli. Może być to bardzo długotrwały proces, dlatego wymaga zaangażowania pacjenta, jak i wsparcia najbliższych mu osób.

U nas dowiesz się, jak radzić sobie z nerwicą i co może dać Ci terapia u doświadczonego specjalisty.

Najnowsze

trichotillomania-co-to-jest-jak-ja-rozpoznac
Zdrowie psychiczne
1 min.
Trichotillomania – objawy, diagnoza i terapia
Alicja Skibińska29.09.2023
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.