Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Jak można odróżnić neuralgię międzyżebrową od poważnych chorób?

Zawsze przy stresie odczuwam ból w klatce piersiowej. Czy to może być zawał? Mam 31 lat i nigdy nie miałem problemów z sercem. Dlaczego mam takie bóle?

Odpowiedź

W młodym wieku bóle w klatce piersiowej rzadko mają podłoże sercowo-naczyniowe. Biorąc pod uwagę powiązanie wystąpienia bólu ze stresem, można podejrzewać np. neuralgię międzyżebrową. Jest to ból promieniujący od kręgosłupa wzdłuż przestrzeni międzyżebrowej. Jednak bardzo ważne jest, by wykluczyć inne poważne przyczyny tych dolegliwości. Konieczne jest pilne zgłoszenie się do lekarza POZ celem wykonania m.in. badania elektrokardiograficznego (EKG).

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.